Α.Ο. Αγρινίου: 5η συνεχόμενη νίκη στο Στρατώνι-Δήλωση Διαμαντάκου

0
1745

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ο Α.Ο. Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό της Αρναίας το Σ.Α. Στρατωνίου με σκορ 48 –69. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη, που ανέβηκε στους 28 βαθμούς.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως με επιμέρους 5 – 0 στα τελευταία λεπτά ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε με 8 – 13. Στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου το σκορ έφτασε στο 12 – 22 με το ημίχρονο να κλείνει με το σκορ στο 20 – 30. Στο τρίτο δεκάλεπτο με πολύ καλή άμυνα και λύσεις στην επίθεση η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με διαφορά 19 πόντων και στο τελευταίο δεκάλεπτο το προβάδισμα διατηρήθηκε για να κλείσει το παιχνίδι με το σκορ στο 48 – 69.
Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα μας το παιχνίδι με το Γ.Α.Σ. Χαλκηδόνας την επόμενη Κυριακή στις 5 το απόγευμα στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

Δεκάλεπτα: 8 – 13, 12 – 17, 9 – 18, 19 – 21.

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Γιάννης Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13(2), Καραμανώλης 2, Δελίδης, Σαμαράς 13(3), Φλιάτης Ι. 7, Λευκαδίτης 2, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 7(2), Δασκαλόπουλος 2, Πονόπουλος, Κατσούλης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 18, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 9(1), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ., Τάσσος 13, Κασαμπαλής 3, Μήτσου 6, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

diamantakos1Οι δηλώσεις του προπονητή της ομάδας μας Γιάννη Διαμαντάκου μετά τον εκτός έδρας αγώνα με το Σ.Α. Στρατωνίου. Αναλυτικά:

Παρά το γεγονός ότι κερδίσαμε με διαφορά 21 πόντων, είχαμε δουλέψει όλη την εβδομάδα σκληρά για να φτάσουμε σε αυτό το αποτέλεσμα και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού χρειάστηκε να προσπαθήσουμε πάρα πολύ. Είναι πολύ σημαντική νίκη με μια καλή εμφάνιση τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, η οποία μας δίνει αρκετή αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια. Εάν βέβαια συνεχίσουμε να δουλεύουμε με την ίδια ένταση και σοβαρότητα. Αυτό που μας ενδιαφέρει πλέον και στο οποίο συγκεντρωνόμαστε κατά 100% είναι το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι με τη Χαλκηδόνα.