Κρήνη ’97: Τα διαδικαστικά απομένουν για την νίκη 0-20 με ΝΕΠ!

1
536
Κρήνη '97: Τα διαδικαστικά απομένουν για την νίκη 0-20 με ΝΕΠ!

Η Κρήνη97 έχασε 75-58 από την Ν.Ε.Π. για την πέμπτη αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑ-Η, όμως το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο, που παιδαριώδη λάθη του πάγκου της ΝΕΠ, έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων(!), μιας και η ΕΣΚΑ-Η στην προκήρυξη της είναι ξεκάθαρη πως στο «δις  εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού». Συγκεκριμένα, τροποποίησε τον κανονισμό για την αφέλεια ενός προπονητή, στο να χρησιμοποιήσει μικρό κάτω των 23 χρονών στο πρώτο ημίχρονο με ποινή μιας τεχνικής ποινής, αλλά αν γίνει και δεύτερη φορά ο αγώνας κατακυρώνεται στην αντίπαλη ομάδα μιας και το παράπτωμα χαρακτηρίζεται σαν «Αντικανονική Συμμετοχή Αθλητή» με τις κυρώσεις που προβλέπει ο κανονισμούς της Ε.Ο.Κ (Μηδενισμός). Οι φιλοξενούμενοι επισήμαναν την διπλή παράβαση των γηπεδούχων, που είχαν την εντύπωση ότι ο κανονισμός ισχύει μόνο για το πρώτο δεκάλεπτο και όχι για το πρώτο ημίχρονο(!), κάνοντας ένσταση και αναμένεται αύριο να μεταβούν στην ΕΣΚΑ-Η για την υποστήριξη της ένστασης(!) και να κερδίσουν 0-20. Το παιχνίδι μέχρι εκείνο το σημείο ήταν αμφίρροπο, με μικρό προβάδισμα των γηπεδούχων.