Α.Ο. Αγρινίου: Άνετη επικράτηση με την Γέφυρα-Κοντά στην 6η θέση

0
1394
Α.Ο. Αγρινίου: Άνετη επικράτηση με την Γέφυρα-Κοντά στην 6η θέση
Α.Ο. Αγρινίου: Άνετη επικράτηση με την Γέφυρα-Κοντά στην 6η θέση
Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο Α.Ο. Αγρινίου επιβλήθηκε στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου του Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 78 – 61. Αυτή ήταν η 15η νίκη για την ομάδα μας που έφτασε τους 41 βαθμούς και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας.
Η ομάδα του Αγρινίου από το ξεκίνημα πήρε διαφορά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με 10 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, μειώνοντας έως τους 5 στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά στην συνέχεια οι παίκτες του Διαμαντάκου έδειξαν την απαιτούμενη ψυχραιμία και έφτασαν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνα.
Την επόμενη Κυριακή 13 Μαΐου στις 5 το απόγευμα στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς η ομάδα μας υποδέχεται στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου το Ανατόλια.
Δεκάλεπτα: 28 – 18, 18 – 20, 10 – 12, 22 – 11.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).
Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Δημήτρης Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.

Βαθμολογία (σε 27 αγώνες):

1. Χαρίλαος Τρικούπης 47 (21-5)
2. Καβάλα 44 (19-6)*
——————————————–
3. Ίκαροι Σερρών 43 (18-7)*
4. Πευκοχώρι 43 (18-7)*
5. Ανατόλια 42 (17-8)*
6. Α.Ο. Αγρινίου** 41 (15-11)*
7. Στρατώνι 40 (14-12)
8. Ερμής Λαγκαδά 38 (13-12)*
9. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 37 (12-13)*
10. Φάρσαλα 36 (11-14)*
11. Γέφυρα **35 (9-17)*
12. Χαλκηδόνα 35 (9-17)
——————————————–
13. Ασπίς Ξάνθης 33 (8-17)*
14. Ελίμεια 30 (5-20)*
15. Τιτάνες Παλαμά 26 (1-14)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

**Έχουν ένα αγώνα περισσότερο

Αυριανό πρόγραμμα 27ης αγωνιστικής

ΔΑΚ Χαλκηδόνας 17:00 ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Χαρίλαος Τρικούπης Παγώνης-Ευφραιμίδης (Παπαγεωργίου)

Φαρσάλων 17:00 ΓΣ Φαρσάλων-Ευρώπη Πευκοχωρίου 87 Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου (Βαρνάς)

ΔΑΚ Σερρών 17:00 Ίκαροι Σερρών-ΓΣ Ελίμειας Αγραφιώτης-Πράττος (Σακελαρίου)

Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά-ΓΣ Τιτάνες Παλαμά Δημάδης-Ζαχαριάδης (Παπαδόπουλος Ν.)

ΔΑΚ Πεύκων 17:00 Μαχητές Δόξας Πεύκων-ΕΚ Καβάλας Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας (Μήτσιου)

Ανατόλια 17:00 ΣΑΑΚ Ανατόλια-Ασπίς Ξάνθης Μελανίδης-Χατζηχαρίδης (Τζιοπάνος)

Α.Ο. Αγρινίου: Άνετη επικράτηση με την Γέφυρα-Κοντά στην 6η θέση

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here