Α.Ο. Αγρινίου: Σπουδαία νίκη με την πρωτοπόρο Καβάλα

0
879
Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ο Α.Ο. Αγρινίου επικράτησε στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου της Ε.Κ. Καβαλάς με σκορ 66 – 62. Αυτή ήταν η 14η νίκη στο πρωτάθλημα και έφερε την ομάδα μας στους 38 βαθμούς.
Σε ένα παιχνίδι που παρακολούθησε αρκετός κόσμος και ήταν πολύ κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκειά του, οι γηπεδούχοι βρήκαν τις λύσεις στα τελευταία λεπτά και έφτασαν σε μια μεγάλη νίκη. Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ έκλεισε με 19 – 15, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στους 10 πόντους με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν και να ισοφαρίζουν με τη λήξη του ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ και στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Διαμαντάκου πήραν μικρή διαφορά και την διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα.
Δεκάλεπτα: 19 – 15, 34 – 34, 50 – 50, 66 – 62.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος, Μπερερής 10, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 15(3), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 6, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 11(1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας 6(2).
Ε.Κ. ΚΑΒΑΛΑΣ (Ανδρέας Καραπιπερίδης): Ερεβεμπενάγκε 20, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 23(3), Καπινιάρης 10(1), Τάγαρης 1, Αθανασιάδης, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3(1), Παππάς, Χονδρόπουλος 5(1).