Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας: Ιδανικό φινάλε με Νίκη Προαστείου για ελπιδοφόρο μέλλον

0
1128

Η Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας κέρδισε την τελευταία αγωνιστική την Νίκη Προαστείου 53-64, καταλαμβάνοντας την έβδομη θέση και μένοντας για μια νίκη εκτός πλέι οφ, αφήνοντας παρακαταθήκη για μεγάλα πράγματα την νέα χρονιά, μιας και ο δεύτερος γύρος είχαν δέκα νίκες και μόλις τρεις ήττες στις λεπτομέρειες. Στο χθεσινό παιχνίδι μέχρι το ημίχρονο είχε μικρό προβάδισμα ενός καλαθιού, αλλά στην επανάληψη πήρε τα ηνία του παιχνιδιού και έφτασε δίκαια στο ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα : 16-17, 30-32,38-46, 53-64
ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Φραγκοπαναγιώτης) :Πετρόπουλος 2, Μαυροειδής 5(1), Γκιώνης , Λιοφάγος 3(1), Τραγαράς 6(2), Κατσανάς 5(1), Δημόπουλος 10(2), Γούβελης , Δουρούκης 22(2).
Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ(Κιούφης) : Θεοδωρόπουλος 24(4), Κιούφης 14(3), Δασκαλόπουλος 14(3),Κατσιγιάννης , Μαντούβαλος 8, Νικολόπουλος 2, Αγραπιδάκης 2.