Α1 ΕΣΚΑ-Η: Το πλήρες πρόγραμμα της σαιζόν 2019-20

0
394
Α1 ΕΣΚΑ-Η: Το πλήρες πρόγραμμα της σαιζόν 2019-20
Α1 ΕΣΚΑ-Η: Το πλήρες πρόγραμμα της σαιζόν 2019-20
Την Κυριακή 6 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει το φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η, στο κλειστό της Ολυμπιάδας με την ομώνυμη ομάδα να φιλοξενεί την Α.Γ.Ε. Ζακύνθου. Το «κυρίως πιάτο» κάθε αγωνιστικής θα διεξάγεται τις Δευτέρες, ενώ, ως είθισται, τα παιχνίδια της Α.Γ.Ε. Ζακύνθου θα πραγματοποιούνται Σάββατο ή Κυριακή. Τα παιχνίδια που κρύβουν ιδιαιτερότητες έχουν επισημανθεί. Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα του α΄ γύρου διαμορφώνεται ως εξής:
1η Αγωνιστική
Ολυμπιονίκης-Προμηθέας 2014
Ολυμπιάδα-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
Κεραυνός Αιγίου-Αίολος Αγυιάς
Αίαντας Α.Σ.Α.Α.-Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
Ε.Α. Πάτρας-Ήφαιστος/Αχιλλέας
Γαλήνη-Απολλωνιάδα
Παναχαϊκός-Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
2η Αγωνιστική
Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας-Γαλήνη
Απολλωνιάδα-Ε.Α. Πάτρας
Ήφαιστος/Αχιλλέας-Αίαντας Α.Σ.Α.Α.
Έσπερος Α.Ο.Π.Α.-Κεραυνός Αιγίου
Αίολος Αγυιάς-Ολυμπιάδα
Α.Γ.Ε. Ζακύνθου-Ολυμπιονίκης
Προμηθέας 2014-Παναχαϊκός
3η Αγωνιστική
Ολυμπιονίκης-Αίολος Αγυιάς
Ολυμπιάδα-Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
Κεραυνός Αιγίου-Ήφαιστος/Αχιλλέας
Αίαντας Α.Σ.Α.Α.-Απολλωνιάδα
Ε.Α. Πάτρας-Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
Γαλήνη-Παναχαϊκός
Προμηθέας 2014-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
4η Αγωνιστική
Γαλήνη-Προμηθέας 2014
Παναχαϊκός-Ε.Α. Πάτρας
Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας-Αίαντας Α.Σ.Α.Α.
Απολλωνιάδα-Κεραυνός Αιγίου
Ήφαιστος/Αχιλλέας-Ολυμπιάδα
Έσπερος Α.Ο.Π.Α.-Ολυμπιονίκης
Αίολος Αγυιάς-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
5η Αγωνιστική
Ολυμπιονίκης-Ήφαιστος/Αχιλλέας
Ολυμπιάδα-Απολλωνιάδα
Κεραυνός Αιγίου-Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
Αίαντας Α.Σ.Α.Α.-Παναχαϊκός
Ε.Α. Πάτρας-Γαλήνη
Α.Γ.Ε. Ζακύνθου-Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
Προμηθέας 2014-Αίολος Αγυιάς
6η Αγωνιστική
Ε.Α. Πάτρας-Προμηθέας 2014
Γαλήνη-Αίαντας Α.Σ.Α.Α.
Παναχαϊκός-Κεραυνός Αιγίου
Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας-Ολυμπιάδα
Απολλωνιάδα-Ολυμπιονίκης
Ήφαιστος/Αχιλλέας-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
Έσπερος Α.Ο.Π.Α.-Αίολος Αγυιάς
7η Αγωνιστική
Ολυμπιονίκης-Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
Ολυμπιάδα-Παναχαϊκός
Κεραυνός Αιγίου-Γαλήνη
Αίαντας Α.Σ.Α.Α.-Ε.Α. Πάτρας
Αίολος Αγυιάς-Ήφαιστος/Αχιλλέας
Α.Γ.Ε. Ζακύνθου-Απολλωνιάδα
Προμηθέας 2014-Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
8η Αγωνιστική
Αίαντας Α.Σ.Α.Α.-Προμηθέας 2014
Ε.Α. Πάτρας-Κεραυνός Αιγίου
Γαλήνη-Ολυμπιάδα
Παναχαϊκός-Ολυμπιονίκης
Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
Απολλωνιάδα-Αίολος Αγυιάς
Ήφαιστος/Αχιλλέας-Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
9η Αγωνιστική
Ολυμπιονίκης-Γαλήνη
Ολυμπιάδα-Ε.Α. Πάτρας
Κεραυνός Αιγίου-Αίαντας Α.Σ.Α.Α.
Έσπερος Α.Ο.Π.Α.-Απολλωνιάδα
Αίολος Αγυιάς-Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
Α.Γ.Ε. Ζακύνθου-Παναχαϊκός
Προμηθέας 2014-Ήφαιστος/Αχιλλέας
10η Αγωνιστική
Κεραυνός Αιγίου-Προμηθέας 2014
Αίαντας Α.Σ.Α.Α.-Ολυμπιάδα
Ε.Α. Πάτρας-Ολυμπιονίκης
Γαλήνη-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
Παναχαϊκός-Αίολος Αγυιάς
Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας-Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
Απολλωνιάδα-Ήφαιστος/Αχιλλέας
11η Αγωνιστική
Ολυμπιονίκης-Αίαντας Α.Σ.Α.Α.
Ολυμπιάδα-Κεραυνός Αιγίου
Ήφαιστος/Αχιλλέας-Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
Έσπερος Α.Ο.Π.Α.-Παναχαϊκός
Αίολος Αγυιάς-Γαλήνη
Α.Γ.Ε. Ζακύνθου-Ε.Α. Πάτρας
Προμηθέας 2014-Απολλωνιάδα
12η Αγωνιστική
Ολυμπιάδα-Προμηθέας 2014
Κεραυνός Αιγίου-Ολυμπιονίκης
Αίαντας Α.Σ.Α.Α.-Α.Γ.Ε. Ζακύνθου
Ε.Α. Πάτρας-Αίολος Αγυιάς
Γαλήνη-Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
Παναχαϊκός-Ήφαιστος/Αχιλλέας
Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας-Απολλωνιάδα
13η Αγωνιστική
Ολυμπιονίκης-Ολυμπιάδα
Απολλωνιάδα-Παναχαϊκός
Ήφαιστος/Αχιλλέας-Γαλήνη
Έσπερος Α.Ο.Π.Α.-Ε.Α. Πάτρας
Αίολος Αγυιάς-Αίαντας Α.Σ.Α.Α.
Α.Γ.Ε. Ζακύνθου-Κεραυνός Αιγίου
Προμηθέας 2014-Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Το πλήρες πρόγραμμα της σαιζόν 2019-20

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here