Α2 ΕΣΚΑ-Η: Ζάκυνθος και Δύμη ’07 διαφύλαξαν τις έδρες τους παίρνοντας προβάδισμα

0
1624
Α2 ΕΣΚΑ-Η: Ζάκυνθος και Δύμη '07 διαφύλαξαν τις έδρες τους παίρνοντας προβάδισμα

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το πλεονέκτημα έδρας και πήραν προβάδισμα πρόκρισης για τους τελικούς των πλέι οφ ανόδου της Α2 ΕΣΚΑ-Η, που θα δώσει σίγουρα ένα εισιτήριο για την Α1 ΕΣΚΑ-Η. Νωρίς η Ζάκυνθος τα χρειάστηκε ουσιαστικά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο που έχανε 16-22, αλλά μέχρι το ημίχρονο πήρε το προβάδισμα(36-32) και στην τρίτη περίοδο καθάρισε το ματς παίζοντας πολύ καλή άμυνα. Στο άλλο παιχνίδι είχαμε ένα συναρπαστικό ματς με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος ο Προφήτης Ηλίας κυριάρχησε παίρνοντας προβάδισμα 11 πόντων 25-36, αλλά στην γ’ περίοδο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι(47-46) και είδαμε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με εναλλαγές στο προβάδισμα μέχρι το τέλος, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη και να διατηρούν το πλεονέκτημα έδρας. Την Τετάρτη στις 6 μ.μ.  στα Ροϊτικα η Νίκη Προαστείου υποδέχεται την Ζάκυνθο και ο Προφήτης Ηλίας στις 7 μ.μ. την Δύμη στο κλειστό της Αλεξιώτισσας.

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου – Νίκη Προαστείου 73-55

Δεκάλεπτα: 16-22,20-10,19-7,18-16

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου(Θεοδόσης): Μπονίκος 16, Εφέπουλος 13, Μάργαρης Δ. 6,Θεοδωρίτσης 5, Μουσέτης 4, Πέττας 5, Σταμίρης 9, Μάργαρης Ν. 15(3)

Νίκη Προαστείου(Χουντής): Πετρόπουλος 2, Μαυροειδής 2, Γκούτης 3, Κιούφης 16, Γιαννακόπουλος 18(4), Γεωργόπουλος 4, Λιόνας 3, Βασιλείου 2, Διονυσόπουλος 2, Θεοδωρόπουλος 3.

Α.Ο. ΔΥΜΗΣ – ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 67-65

Δεκάλεπτα: 9-9, 25-36, 47-46, 67-65

Α.Ο. ΔΥΜΗΣ (Παναγιωταρόπουλος): Παλισίδης 3, Γκουτσούλας 5, Βλάχος 16(4), Κολλιόπουλος 2, Στεφανόπουλος 1, Χρυσανθακόπουλος 27(3), Κεπενός, Παπαζαφείρης, Λαθούρος 4, Κωστούρος, Δαλαμαρίνης 9

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Α. Σιαμαντάς): Κ. Χουλιαράς 6, Ι. Χουλιαράς 16(1), Γιούρτης 8(1), Μήλας 6(2), Χρονόπουλος, Δ. Σιαμαντάς 1, Μανέτας, Μπούτος, Κωσταγιαννακόπουλος 16, Κουτρουμάνης 12, Παναγιωτόπουλος.

( ! ) Warning: A non-numeric value encountered in /www/wwwroot/westbasket.gr/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997