Ακράτα: Πνίχτικε στην ζώνη της Ερμιονίδας 80-72-Παράπονα για την διαιτησία

0
1856

Η Ακράτα δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την Ερμιονίδα, γνωρίζοντας την ήττα με 80-72. Μέχρι το 13′ η Ακράτα είχε επιβάλλει τον ρυθμό της, χτίζοντας διαφορά δώδεκα πόντων(18-30),αλλά οι γηπεδούχοι ροκάνισαν την διαφορά και με την λήξη του ημιχρόνου ισοφάρισαν 43-43. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν ένα μικρό προβάδισμα το οποίο έχασαν στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού καθώς οι παίκτες της Ερμιονίδας ανέβασαν ρυθμούς και κατάφεραν να πάρουν αυτοί τους δύο πολύτιμους βαθμούς της νίκης. Κορυφαίος της αναμέτρησης ο Διαμαντόπουλος με 28 , ενώ από Ακράτα σταθερά βοήθησαν περισσότερο στο σκοράρισμα ο Βεσκούκης με τον Λάππα. Η Ακράτα τα βρήκε σκούρα με την ζώνη των γηπεδούχων και τους στοίχισε το φόρτωμα με τέσσερα φάουλ από το πρώτο ημίχρονο του Λάφη. Για ακόμα ένα παιχνίδι αδικήθηκε από τους διαιτητές της αναμέτρησης

Ερμιονίδα-Ακράτα  80-72
Δεκάλεπτα: 12-25, 43-43, 57-56, 80-72
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης Α. – Σκορδής Ι.): Ευστρατίου Πετ. 9(1),Αγγελής ,Θωμάς 17(2),Αμπάλοφ ,Γκολέμης 7(2),Βανδώρος ,Δεβελέκος 2 ,Δημαράκης,Ευστρατίου 13,Τζουμάκας,Διαμαντόπουλος 28(4),Πουλής 4.

Ακράτα (Ζωντός Π.): Γιοβάς ,Λάππας 18(2),Ζέρβας,Ολύμπιος 9(3),Κατωπόδης 2,Λάφης 5,Μαντάβαλος 10(1),Οικονομόπουλος 4,Μάλλης 4,Μαντάβαλος 2,Βεσκούκης 18(3).