Αποτελέσματα διημέρου ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Φύλλα αγώνα

0
1606
Αποτελέσματα διημέρου ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Φύλλα αγώνα
Αποτελέσματα διημέρου ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Φύλλα αγώνα

Δείτε τα φύλλα αγώνα των ομάδων της Δυτικής Ελλάδας στις Εθνικές κατηγορίες το Σαββατοκύριακο. Ακόμα τα αποτελέσματα από τα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ-Η, με φύλλα αγώνα έως Α2 ΕΣΚΑ-Η:

Κυριακή 18/12

Β΄Εθνική Βορρά

Δ.Α.Κ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Καστοριά 70-72

Δεκάλεπτα:16-20 ,31-36 ,56-51 ,70-72
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 4 (1), Βουρνάς 2, Παπαδιονυσίου 18 (1), Τοπουζίδης, Μουράτογλου 9, Παπαρέγκας 16 (4), Γεωργιάδης 8, Μουρίκης 3, Ψάλτου 10.
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 17 (1), Ματενίδης, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 12, Τερσενίδης 8 (2), Τασιούδης, Μπένας 20, Αντωνιάδης 4, Τσότσος 4, Τεπετίδης 3 (1), Μπέγας.

 

Φωτογραφία του χρήστη Γ. Σ. Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου.

Γέφυρας 17:00 Γέφυρα-Α.Ο. Αγρινίου 59-67

Δεκάλεπτα: 16 – 20, 36 – 36, 43 – 45, 59 – 67.

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Γεώργιος Τουλούμης): Κρομήδας 7, Δανάκης 18(2), Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3(1), Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 17(2), Βογιατζής 2, Ιατρίδης, Ταραμάς, Μπίσκας 10(3), Καρούζος 2.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 3, Μπερερής 9(1), Τάσσος 13, Πουρνάρας, Μπαρούχας, Σταμούλης, Γκρέκας 5(1), Μήτσου 12(4), Γκόβας 22(4), Μακρής 3, Κουσιάντζας.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Αχαγιά 82 – Ίκαρος Καλλιθέας 80-68

Δεκάλεπτα: 26-12, 44-39, 57-56, 80-68
Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 10, Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 8, Γατσούλης 6 (2), Νικολάου 12, Χαμηλός 4, Τσινόπουλος 12 (1), Λυκούδης, Δαβάνης 13, Νικολόπουλος 15, Σέρμπος.
Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 4, Αλεξανδρόπουλος, Οικονομάκης 8, Σάλεχ, Ψαράς, Καλεμτζάκης 4, Τσατάς 3, Μπελίτσης 18, Αρναουτάκης 8 (1), Τζέμης 7, Σταθόπουλος 11.

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.

Κεραυνός Αιγίου – Ένωση Ιλίου 82-78

Δεκάλεπτα: 22-19, 33-38, 59-56, 82-78
Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 6 (1), Χριστοδουλόπουλος 5 (1), Φωτίου 30 (5), Σούλης, Σκλάβος 15 (3), Αγγελόπουλος 10 (1), Καραγιάννης 14, Σκόνδρας 2, Δούρος.
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 17 (2), Μπέλλας Ι. 17 (4), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 11 (3), Πανουσόπουλος Θ., Τσολάκης 18 (1), Μπέλλας Ο. 10 (1), Πανουσόπουλος Κ. 2, Στρατομήτρος 3 (1), Βαλσαμούλης, Γεωργιάδης

 

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.
Δάφνη Δαφνίου – Α.Ο Ακράτας 74-68

Δεκάλεπτα: 20-9, 37-26, 61-42, 74-68
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Παπαδόπουλος, Ρώης, Θεοδοσίου 3 (1), Κωνσταντώνης 9 (1), Παλλάντζας 1, Γκίνης 12 (2), Αθανασάκης, Μιχόπουλος 16 (2), Κορρές 2, Φιλιππόπουλος 21 (1), Τσελεμπής 10 (1).

Ακράτα (Ζίζηλας): Λαφης 8, Ολύμπιος 3 (1), Κατωπόδης 11, Μανταλβάνος Κ. 4, Μανταλβάνος Γ. 5, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 3 (1), Μάλλης 5 (1), Βεσκούκης 11, Γιόβας, Λάππας 18 (1), Πολυδέρας.

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.
ΣΚ Καλαμάτας – Α.Ο Γλαύκος 65-71

Δεκάλεπτα:14-22, 26-41, 51-57, 65-71
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Ραχιώτης (Πετράκης Μιχ.)
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 12(4), Λουρμπέας 10, Σκοπέτος 5(1), Μαγιντόμπε 6(2), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 4, Μπάκας 11,  Τσικούρης 9(1), Δελής 8(1), Κουτίβας
Γλαύκος(Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος , Σερέτης 13(2) , Λαμπρόπουλος 13,Πολυδωρόπουλος 4(1), Παπαβασιλόπουλος 9(3),Καλλής 17(3) , Γιαλελής 2, Λιούρδης 6 ,Αναγνωστόπουλος 7

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.

Α1 ΕΣΚΑ-Η

Ολυμπιάδα – Α.Σ Κεφαλλονιάς 79-90

Δεκάλεπτα: 18-21, 17-21, 15-15, 23-16, Παράταση 6-17

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δίπλαρος): Σωτηρόπουλος Αλεξ.2, Οικονομόπουλος, Ντουλές 22 (5), Κατσαίτης 15 (3), Γιαλελής 10 (3), Αδαμόπουλος 3, Τουλάτος 11,  Σωτηρόπουλος Βασ., Λάνταβος 4, Βογιατζής,  Νιοτόπουλος 12 (3),  Κουμανιώτης

 ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ (Ροδόπουλος): Χρηστάτος 7(1), Μουίκης, Θεοδωράτος2, Μπαχός 22 (4), Λιάκος 5, Ακτύπης 19, Καραπέτσας, Βαλλιανάτος 24, Μητρόπουλος

Α2 ΕΣΚΑ-Η

Α.Ο. ΔΥΜΗΣ ’07-Ν.Ε.Ο. Ληξουρίου 55-69

Δεκάλεπτα: 10-19, 25-37, 39-54, 55-69

Α.Ο ΔΥΜΗΣ ΄07 (Παναγιωταρόπουλος): Παλισίδης, Βλάχος 5, Κολλιόπουλος 3, Στεφανόπουλος 2, Χρυσανθακόπουλος 19(2), Κεπενός 13(3), Γκουτσούλας, Δαλαμαρίνης 2, Λαθούρος 7, Θανόπουλος 4.

Ν.Ε.Ο. Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 8, Παπαγιάννης 4, Συνοδινός Π. 3(1), Αραβαντινός Χ. 5, Συνοδινός Χ. 13(4), Σκροπολίθας, Αθανασόπουλος 20(2), Πυλαρινός 2, Τρυφωνόπουλος 14.

Φωτογραφία Δ. Τρασάνη
Φωτογραφία Δ. Τρασάνη
Φωτογραφία Δ. Τρασάνη
Φωτογραφία Δ. Τρασάνη

Α.Γ.Ε Ζακύνθου – Αχαιός ’47 70-49

Δεκάλεπτα:11-12, 14-10, 24-15, 21-12

Α.Γ.Ε. Ζακύνθου(Θεοδόσης): Θεοδωρίτσης 16, Εφέπουλος 2, Πέττας 2, Μάργαρης Δ. 7, Μουζάκης, Βαρβαρίγος 19, Μάργαρης Ν., Μπονίκος 19, Κόμης, Τζινόπουλος 2, Μάργαρης Κ., Σταμίρης 3.

Αχαίος ’47(Κοριανίτης): Διαμαντόπουλος 10, Καραχάλιος 13, Κουτρούλης 11(1), Μασούρας 10(2), Κατσαίτης 5, Αγουρίδης, Αναστασίου, Σιραγάς.

Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
Σκαγιοπούλειο – Σείριος  47-42
Ν.Ε.Π – Πήγασος  52-66
Γαλήνη – Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου  49-45

Β’ ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
Άρης Σουδεναίικων – ΣΕΦΑ Ανδραβίδας  69-54

Ηρακλής Πύργου – Αετός  36-35
Πυρσός – Αιγέας Γαστούνης 74-65

Σάββατο 17/12

Basket League

Απόλλωνας Πατρών-Άρης Π.

5′ 7-12

1ο Δεκάλεπτο 11-24

15′ 15-37

Ημίχρονο 18-40

25′ 30-51

3ο δεκάλεπτο 44-61

35′ 57-66

Τελικό 64-79

Απόλλων Πατρών (Μέξας): Κόμπινς 2, Χίκι 16 (4), Βεργίνης 13 (2), Ντούβνιακ, Σλαφτσάκης, Ράσελ 2, Μπάβτσιτς 10, Κουζέλογλου 8 (2), Τσιάρας, Καλινόσκι 13 (3).
Άρης (Πρίφτης): Μαρμπλ 4, Ξανθόπουλος 11 (3), Φλιώνης, Τσαϊρέλης 14, Κάμινγκς 6, Ζάρας 9 (1), Σίμτσακ 7, Γιάνκοβιτς 10 (2), Καββαδάς 1, Ντραγκίσεβιτς 17 (1).

Κύμη-Προμηθέας Πατρών

5′ 16-7

1ο Δεκάλεπτο 21-19

15′ 30-28

Ημίχρονο 39-40

25′ 43-45

3ο δεκάλεπτο 53-49

35′ 62-57

Τελικό 77-66

Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 17, Αντεγκμπόγιε 10, Τσούπκοβιτς 9 (1), Κοστόφ 12 (2), Ελ Αμίν, Σχίζας 2, Σιγκούνας 11 (1), Σταμάτης 11 (2), Πάλμπλαντ 5 (1).
Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κλαρκ 7 (1), Κρόμα 3 (1), Ντίκερσον 2, Τόντιτς 3, Μουρ 12 (1), Γιαννικόπουλος, Γκίκας 7 (1), Πέττας 6 (2), Γερομιχαλός 11 (1), Γράβας 13 (1), Τσάμης 2.

Ρέθυμνο-Κόροιβος

5′ 12-6

1ο Δεκάλεπτο 29-19

15′ 44-28

Ημίχρονο 58-38

25′ 71-49

3ο δεκάλεπτο 85-56

35′ 88-61

Τελικό 101-70

Ρέθυμνο (Κωνσταντινίδης): Χριστοδούλου 20 (1τρ, 5ρ, 4ασ, 2κλ), Φιτζπάτρικ 18 (1), Τάλτον 10 (2τρ, 7ασ), Γιαννόπουλος 8, Κράβιτς 16, Ραζής 8 (2), Αρνολντ 15 (1), Καμπερίδης 3 (1), Εντουαρντς 3.

Κόροιβος (Καλαμπάκος): Μπράουν 16 (2τρ, 9ασ), Γκότσερ 1, Μιχάλογλου 3 (1), Σπυριδωνίδης 4, Χολ 16, Μιλουτίνοβιτς 17 (3), Βαν Όστρουμ 6 (2), Σαχπατσίδης 2, Χατζηνικόλας 3 (1), Αποστολίδης, Μπεκρής, Πόλαρντ 2

Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος όμιλος

Α.Ε Προαστείου – Ολυμπιακός Αιγίου 56-47

Β’ ΕΣΚΑ-Η 2ος όμιλος

Α.Ε Λεχαινών – Τρίτων 75-58

Αποτελέσματα διημέρου ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Φύλλα αγώνα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here