Χαρίλαος Τρικούπης: Πάλεψε χάνοντας 72-70 στην Καβάλα-pics

0
1194

Ο Χαρίλαος Τρικούπης πάλεψε για να διατηρήσει το αήττητο στην έδρα της Καβάλας, δίχως να τα καταφέρει χάνοντας ένα καλάθι 72-70. Μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα 4 πόντων με την λήξη του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση στο τρίτο δεκάλεπτο και πήραν αυτοί το προβάδισμα με έξι πόντους. Στην συνέχεια προσπάθησε να διεκδικήσουν την νίκη οι Μεσολογγίτες, φτάνοντας κοντά, δίχως όμως να τα καταφέρουν.

Δεκάλεπτα:17-22 19-18 22-12 14-18
Καβάλα(Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 15(3), Μιχάλογλου 16(1), Καπινιάρης 3, Τάγαρης 5, Πλιούκας 9, Αθανασιάδης 8(1), Κουμλέλης 16, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παππάς.
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου(Δημητριάδης): Βουρνάς 7, Ντόβας 11(3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 11, Περρωτής 5, Καραγκιολίδης 6, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 18(3).