Χαρίλαος Τρικούπης:Κέρδισε στην Χαλκηδόνα-Ιστορική ΑΝΟΔΟΣ στην Α2

0
1902

Ο Χαρίλαος Τρικούπης κέρδισε και στην Χαλκηδόνα 63-74, εξασφαλίζοντας πρώτη φορά στην ιστορία του, την άνοδο στην Α2 και με νίκη την επόμενη αγωνιστική στην Γέφυρα θα στεφθεί και πρωταθλητής της Β’ Εθνικής του Βορρά. Οι γηπεδούχοι είχαν μικρό προβάδισμα ενός καλαθιού έως το ημίχρονο, με τους παίκτες του Δημητριάδη να μπαίνουν αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνουν τα ηνία της αναμέτρησης, κατακτώντας το σημαντικότερο ροζ φύλλο αγώνα, μέχρι το επόμενο(!). ΠολίτηςΜουράτογλουΝτόβας και Αδαμόπουλος ξεχώρισαν. Βέβαια σημαντική ήταν η παρουσία 120 Μεσολογγιτών, που έσπρωξαν την ομάδα στο νικηφόρο αποτέλεσμα

Δεκάλεπτα :  22-20, 39-37, 47-56, 63-74
Γ.Α.Σ Χαλκδόνας (Τουλούμης) : Πετρίδης 9(1), Μαρκίδης 4, Μαραπίδης 6(1), Παπαδόπουλος, Λαιδης, Πεταλωτής 20, Σεφερίδης 1, Μάντσος 3(1), Μπατάκας 5, Κουζογιάννης 10, Παναγιώτου 5(1).
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Βουρνάς 2, Ντόβας 11(2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 12(1), Σταυρόπουλος 7, Περρωτής 8, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 14(1).