Χθεσινά αποτελέσματα των ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Σημερινό πρόγραμμα

0
1739
Χθεσινά αποτελέσματα των ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Σημερινό πρόγραμμα
Χθεσινά αποτελέσματα των ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Σημερινό πρόγραμμα

Την χθεσινή ημέρα είχαμε τις νίκες του Απόλλωνα με το Ρέθυμνο(86-78), καθώς και την νίκη του Αίολου Αστακού με τον Αμύντα (71-69). Ο Προμηθέας γνώρισε την ήττα στην επίσκεψη του στην Ρόδο(76-59). Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των σημερινών αγώνων που διεξάγονται σε όλη την χώρα των ομάδων της Δυτικής Ελλάδας. Ο Κόροιβος φιλοξενείται στις 5 μ.μ. από τον Παναθηναϊκό, ο Α.Ο. Αγρινίου υποδέχεται την Καστοριά την ίδια ώρα και στην Γ΄ Εθνική πάλι την ίδια ώρα όλα τα παιχνίδια μονοπωλεί το ενδιαφέρον το τοπικό ντέρμπι του Γλαύκου με τον Έσπερο Α.Ο.Π.Α.

Χθεσινά αποτελέσματα:

A1

Απόλλων Πάτρας-Ρέθυμνο 86-78

Δεκάλεπτα: 18-19, 35-44, 65-61, 86-78

Απόλλων Πατρών (Μέξας): Χίκι 10, Ράσελ 10 (1), Κόμπινς 9, Τσιάρας 3, Καλινόσκι 28 (8), Βεργίνης 16 (4), Σλαφτσάκης 2, Μπάβτσιτς 4, Μαστρογιαννόπουλος, Βίτκοβατς 4.

Ρέθυμνο (Κωνσταντινίδης): Άρνολντ 22 (1), Φιτζπάτρικ, Σάφτενααρ 11, Τάλτον 10 (2), Γιαννόπουλος 5 (1), Κώττας 2, Χριστοδούλου 4, Καμπερίδης 2, Ζάμπας 11, Έντουαρντς 11 (1).

Κολοσσός Ρόδου-Προμηθέας Πάτρας 76-59

Δεκάλεπτα: 21-16, 39-38, 61-49, 76-59.
Κολοσσός Ρόδου (Λυκογιάννης): Ρέντικ 7, Ρέλεφορντ 20, Άχονεν 10, Βασιλόπουλος 4, Χαλ 12, Παπαδόπουλος, Λιάπης, Τσούκου 9, Γεωργαλής 6, Αγγελάκος, Παπαδάκης, Ουάτσον 8.
Προμηθέας Πατρών(Βετούλας): Άντερσον, Γκίκας 7, Φαγέ 11, Σαρικόπουλος 10, Μουρ 9, Κλαρκ 9, Γιαννικόπουλος, Πέττας, Γερομιχαλός, Τσάμης 11, Τζόνσον 2

A2

Αίολος Αστακού-Αμύντας 71-69

Δεκάλεπτα: 24-15, 39-29, 46-50, 71-69.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος, Κουμπούρας 14, Παπαδιονυσίου 7 (1), Γκάτζιας 8, Κακλαμάνος 15 (2), Κιτσούλης 14 (1), Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 5.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 10 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 10, Κουκουνιάς 5 (1), Βαρδιάνος 11 (3), Μανσαράι, Δορκοφίκης 9 (1), Μπάρμπας 16 (3),Βογιατζής 3, Καμπούρης 3.

Σημερινό πρόγραμμα:

Α1

ΟΑΚΑ 17:00 Παναθηναϊκός-Κόροιβος: Δεσλής, Θεονάς, Ταρενίδης Στ (Ακελ).

Β’ Εθνική Βορρά

ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 Α.Ο. Αγρινίου-Καστοριά Γερακίνης-Φακίτσας (Θεοδωρόπουλος)

ΔΑΚ Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπης Πευκοχωρίου-Χαρίλαος Τρικούπης Ευφραιμίδης-Ντούρας (Θωμόπουλος)

Γ’ Εθνική Νότου

Γλαύκου 17.00 ΓλαύκοςΈσπερος Α.Ο.Π.Α. Νάστος-Τσιμπούρης (Θεοδοσόπουλος)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Ίκαρος Καλλιθέας Μαντήλας-Σταθόπουλος (Κωστής)

ΔΑΚ Κορίνθου 17.00 Κόρινθος-Κεραυνός Αιγίου Αναστασίου-Φασόλης (Τρίγκα)

Τέντας 17.00 Καλαμάτα-Αχαγιά 82 Σπυρόπουλος Σπ.-Σκαλτσής (Γιαλικάρης)

Α1 ΕΣΚΑ-Η
14.00 (ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ) Α.Σ ΣΦΗΚΑ – Α.Σ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ Τσακαλόγιαννης Βασ.-Αθανασόπουλος Αν.

Α2 ΕΣΚΑ-Η
12.00 (ΖΑΚΥΝΘΟΥ) ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΟΥ – ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ Κωσταντινίδου Ελένη -Διαμαντή Αδαμαντία
13.00 (ΑΝΤΙΡΙΟΥ) ΦΑΕΘΩΝ ΑΝΤΙΡΙΟΥ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ  Λαμπίρης Αλ.- Μαρινάκης Μεγ.

 

Χθεσινά αποτελέσματα των ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Σημερινό πρόγραμμα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here