Ε.Α. Πατρών: Έχασε στις λεπτομέρειες από Απόλλων Σμ.-Ένταση & μηνύσεις

0
1405

Η Ε.Α. Πατρών έχασε στην έδρα της από τον Απόλλων Σμύρνης 59-63, για την 21η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Το παιχνίδι είχε εναλλαγές στο προβάδισμα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα, με τους γηπεδούχους να έχουν δικαιολογημένα παράπονα από τους διαιτητές, αλλά η κατάσταση ξέφυγε, με αποτέλεσμα να επικρατήσει ένταση με την λήξη του παιχνιδιού, με τους διαιτητές να πηγαίνουν στο 1ο Αστυνομικό τμήμα  υποβάλλοντας μηνύσεις. Η Ε.Α. Πατρών στην τέταρτη περίοδο κάλυψε διαφορά έντεκα πόντων, παίρνοντας προβάδισμα 1:30 λεπτό πριν το φινάλε, αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη. Σαρικάς και Δούρος ξεχώρισαν από τους παίκτες του Σκροπολίθα, ενώ από τους φιλοξενούμενους είναι χαρακτηριστικό ότι σκόραραν μόνο τέσσερις παίκτες.

Δεκάλεπτα: 16-20, 31-24, 44-53, 59-63.
Ε.Α. Πατρών (Σκροπολίθας) : Σαρικάς 21 (3), Δούρος 12 (2), Κυριακίδης 7 (1), Καλπακής 3 (1), Λαμπρόπουλος, Καραϊσκάκης, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 8, Καντάς, Τσουλέας 6 (2), Χουλιάρας 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ασημακόπουλος) : Οικονομάκης, Μπίτσικας 20 (3), Πρισκομάτης 12 (1), Δρίτσας, Πετρόπουλος, Οικονομόπουλος 12(2), Ανδρεόπουλος 19.