Ν.Ε.Π. : Νίκη παραμονής στο Αίγιο με την Ε.Φ.Α. 49-51

0
1524

Η Ν.Ε.Π. επέστρεψε στις νίκες στο κλειστό του Αιγίου με την Ε.Φ.Α. με 49-51, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διατηρούσαν ελαφρύ προβάδισμα και πήραν αέρα έξι πόντων στο ημίχρονο. Η Ν.Ε.Π. αντέδρασε στο τρίτο δεκάλεπτο και έφερε το παιχνίδι στην ισορροπία, κερδίζοντας στις λεπτομέρειες στο τέλος με ένα καλάθι. Άξιο αναφοράς πως στον πάγκο των φιλοξενούμενων ο κ. Πλακουτσής αντικατέστησε τον κ. Στρατίκη.

Δεκάλεπτα: 13-10, 28-22, 35-35, 49-51
Ε.Φ.Α. ΑΙΓΙΟΥ (Σιαβελής) : Τσάλτας 3(1), Πλέσσας, Δεδόπουλος, Χατζηβασιλείου, Κωστόπουλος 17(2), Βαγενάς, Καραφωτιάς 11(1), Σμοίλης, Πανουργιάς, Τσιάρας 4, Κωνσταντακόπουλος 12, Μπούρος 2.
Ν.Ε.Π. (Πλακουτσής) : Παναγιωτόπουλος 14(1), Θεοχάρης 2, Αποστολόπουλος 4, Φάλαρης, Ταμβάκης 2, Παγώνης, Σαρρής, Κωστόπουλος 5, Κουλούρης 5, Ανδρουτσόπουλος 6, Μπαμπούνης 13.