Α.Ο. Αγρινίου: Κέρδισε στον αγώνα μπαράζ με τον Πανερυθραϊκό 68-61-βίντεο

0
1551

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της στη φετινή χρονιά η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου, καθώς στον αγώνα μπαράζ κατάταξης που έγινε στην Ακράτα επιβλήθηκε του Πανερυθραϊκού με σκορ 68 – 61. Δείτε τα τελευταία λεπτά της ιστορικής νίκης του Α.Ο. Αγρινίου:

Οι παίκτες του Χρήστου Μυριούνη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 20 – 12 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Πανερυθραϊκού αντέδρασαν και μείωσαν στον πόντο με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αγρινίου διατηρούσε συνεχώς μικρή διαφορά παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα και στο τέταρτο δεκάλεπτο με σωστές επιλογές διατήρησε τη διαφορά και πήρε τη νίκη που πανηγυρίστηκε μαζί με τους φιλάθλους μας που ταξίδεψαν στην Ακράτα. Καταλυτικό ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης ήταν του νεαρού Γκρέκα, που στην τελευταία περίοδο που κρίθηκε το ματς έβαλε καθοριστικά καλάθια. ΤασόπουλοςΜήτσου και Μακρής ξεχώρισαν από τους υπόλοιπους.

Δεκάλεπτα: 20 – 12, 32 – 31, 49 – 44, 68 – 61.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Σαπλαούρας, Μπερερής 8, Τασόπουλος 12(1), Πουρνάρας 2, Μπαρούχας, Τάσσος 5(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 10(1), Μακρής 16, Δασκαλάκης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Δημήτρης Χουχουλής): Δέλλιος 5, Καλούδας, Καλανιώτης 3(1), Πρίτσος, Αλεξίου 8, Κούσουλας 11, Γιαουρτόγλου 19(2), Τοπάλης 3(1), Υφαντής, Αντωνίου 6(2), Τσικόπουλος, Γιανναλέτσος 6.

( ! ) Warning: A non-numeric value encountered in /www/wwwroot/westbasket.gr/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997