Α.Ο. Αγρινίου: Πέμπτο διπλό στο Λαγκαδά 61-65

0
2785
Α.Ο. Αγρινίου: Πέμπτο διπλό στο Λαγκαδά 61-65
Α.Ο. Αγρινίου: Πέμπτο διπλό στο Λαγκαδά 61-65

Για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου κέρδισε στο Λαγκαδά τον τοπικό Ερμή με σκορ 61 – 65. Με αυτή τη νίκη η ομάδα  έφτασε τις 8 συνολικά και 5 εκτός έδρας ανεβαίνοντας στους 21 βαθμούς και την 4η θέση στην οποία ισοβαθμεί με Καρδίτσα και Ανατόλια.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να έχουν μικρό προβάδισμα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3, όμως ο Α.Ο.  προηγήθηκε με 2 με τη συμπλήρωση 30 λεπτών και με 7 στο ξεκίνημα του τετάρτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση οι παίκτες του Χρήστου Μυριούνη πήραν την πολύτιμη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14 – 15, 27 -31, 45 – 47, 61 – 65.

Μ.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Παναγιώτης Αμοιρίδης): Καντάρκος 19, Μάρουσιτς 6, Ακεψιμαΐδης 6, Πηλικούδης 4, Παρίτσης 11(3), Καϊκλής 5(1), Νώτης 5, Ελευθεριάδης 5(1).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 11(1), Τάσσος 11, Τασόπουλος 12(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας 3(1), Σταμούλης, Γκρέκας 7(1), Μήτσου 4, Γκόβας 13(3), Μακρής 4.

H βαθμολογία (Σε 13 αγώνες):
1. Καστοριά 25 (12-1)
2. Πευκοχώρι 22 (9-4)
3. Ερμής Αγιάς 22 (9-4)
4. Καρδίτσα 21 (8-5)
5. Ανατόλια 21 (8-5)
6. Α.Ο. Αγρινίου 21 (8-5)
7. Ερμής Λαγκαδά 20 (7-6)
8. Γέφυρα 20 (7-6)
9. Χαρίλαος Τρικούπης 20 (7-6)
10. Στρατώνι 19 (6-7)
11. Ασπίδα Ξάνθης 18 (5-8)
12. Φίλιππος Βέροιας 18 (5-8)
13. Πολύγυρος 18 (5-8)
14. ΧΑΝΘ 17 (4-9)
15. Πιερικός Αρχέλος 16 (3-10)
16. Αίας Ευόσμου 14 (1-12)

Την Τετάρτη (18/01) μεσολαβεί η εμβόλιμη 13η αγωνιστική:
«Δ. Διαμαντίδης» 17.00 Καστοριά-Ερμής Αγιάς Λιότσιος, Μελανίδης (Βόντζας)
Σ.Σ. Κατερίνης 18.00 Πιερικός Αρχέλαος-Χαρίλαος Τρικούπης Τσιρτσιμάλης, Τσοκόλης (Παπαπέτρου)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Πευκοχώρο Σιμητόπουλος, Ευφραιμίδης (Κουσαΐτης)
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-ΧΑΝΘ Γερακίνης, Δημάδης (Μελανίδης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ανατόλια Παπαγερίδης, Ντούρας (Παπαγεωργίου)
«Χρ. Χριστοδούλου» 18.00 Ασπίδα Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου (Σαλικίδης)
Δ.Α.Κ.Αγρινίου 17.00 Α.Ο. Αγρινίου-Αίας Ευόσμου Κωνσταντινόπουλος-Καρακάσης (Σοφιανοπούλου)
Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Γέφυρα Φακίτσας, Ξέρας (Σακελαρίου)

Α.Ο. Αγρινίου: Πέμπτο διπλό στο Λαγκαδά 61-65

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here