Προμηθέας 2014: Κέρδισε την Ολυμπιάδα 77-65-Εδραίωση στην 4αδα

0
1783

Ο Προμηθέας 2014 κέρδισε στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου την Ολυμπιάδα 77-65. παίρνοντας άτυπη ρεβάνς για την ήττα στην πρεμιέρα και σε συνδυασμό με το στραβοπάτημα του Αίολου Αγυιάς βρίσκεται πλέον μόνος στην τέταρτη θέση. Οι παίκτες του Γιάννη Δίπλαρου μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο(16-23), αλλά οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι έως το ημίχρονο 39-38. Στο δεύτερο ημίχρονο πήραν το προβάδισμα και το έφτασαν στο τέλος σε διψήφια διαφορά προσθέτοντας άλλο ένα ροζ φύλο στο ‘σακούλι’ του φετινού μαραθωνίου της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Δεκάλεπτα: 16-23, 39-38 (ημιχ.), 62-55, 77-65.

Προμηθέας 2014 (Κεσαπίδης): Καφέζας, Μαντζούκας 27 (5), Δατσιάδης, Κατσουλάκος 1, Γραμματικός 4, Πατσαντζόπουλος, Καραΐσκος 4, Σανδραμάνης 11 (2), Μπαρδάκας 6, Αδαμόπουλος 2, Γκάτζιος 10 (1), Ερμείδης 12 (1).

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ (Δίπλαρος): Κατσαΐτης 5 (1), Γιαννόπουλος 2, Τουλάτος 27 (1), Γιαλελής 3 (1), Αδαμόπουλος 5 (1), Κουμανιώτης 9 (3), Σουντρής 4, Ρουμελιώτης, Κοντονάσιος, Λανταβός 10.