Σημερινά αποτελέσματα Δυτικής Ελλάδας-Αυριανό πρόγραμμα

0
1748
Σημερινά αποτελέσματα Δυτικής Ελλάδας-Αυριανό πρόγραμμα
Σημερινά αποτελέσματα Δυτικής Ελλάδας-Αυριανό πρόγραμμα

Ο Απόλλων κέρδισε το ντέρμπι με τον Κόροιβο Αμαλιάδας, πιάνοντας τρομερή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο με 92-66. Ο Προμηθέας ήταν μπροστά στο σκορ στο 1ο ημίχρονο(38-40) στην έδρα της ΑΕΚ,αλλά λύγισε στο δεύτερο χάνοντας 76-60. Ο Αίολος Αστακού βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα,πλησιάσε αρκετές φορές το σκορ αλλα δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα 70-77.

Την Κυριακή στις 4 μ.μ. ο Α.Ο. Αγρινίου υποδέχεται την Ασπίς Ξάνθη, ενώ ο Χαρίλαος Τρικούπης στις 5 μ.μ. φιλοξενείται από την Ανατόλια για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Οι ομάδες της ΕΣΚΑ-Η στην Γ’ Εθνική αγωνίζονται όλες στις 5 μ.μ. με το βλέμμα να είναι κυρίαρχα στραμμένο στο Αίγιο, όπου ο Κεραυνός φιλοξενεί την Αχαγιά 82, ο Γλαύκος υποδέχεται τον Ίκαρο Ν. Σμύρνης και η Ακράτα την Ερμιόνη. Ο Έσπερος Α.Ο.Π.Α. φιλοξενείται από τον Άρη Πετρούπολης.

Αυριανό πρόγραμμα ομάδων στην Δυτική Ελλάδα:

Β’ Εθνική Βορρά

ΔΑΚ Αγρινίου 16.00 Α.Ο.Αγρινίου-Ασπίς Ξάνθης Δημόπουλος-Καρπάνος (Κωστής)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Χαρίλαος Τρικούπης Φακίτσας-Ντούρας (Μήτσιου)

Γ΄ Εθνική

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μαυρατζάς-Τσιμπούρης (Μάρκου)

Ακράτας 17.00 Ακράτα – Ερμιόνη Γιακείμη-Σκαλτσής (Παπαδόπουλος Γ.)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης – Έσπερος A.O.Π.Α. Μακρής-Κώτσου (Πετράκης Μιχ.)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός ΑιγίουΑχαγιά 82 Καρακάσης-Τσακαλογιάννης (Θεοδωρόπουλος)

Α1 ΕΣΚΑ-Η

14:00 Ε.Α.Π ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ ΑΣ ΚΡΕΣΤΑΙΝΙΤΗΣ ΚΩΝΣ ΑΘΑΝ/ΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Α2 ΕΣΚΑ-Η

14:00  ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΖΑΚΥΝΘΟΥ Α.Γ.Ε ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΑΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

14:00 ΡΟΙΤΙΚΩΝ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ ΑΣ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ Ν.Ε.Ο ΕΛ ΑΝΥ ΝΤΙΜΟΣ ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Β ΕΣΚΑ-Η 1 ΟΜΙΛΟΣ

16:00  ΔΗΜΟΤ. ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΟ ΜΠΕΓ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΙΓΙΟΥ ΓΣ ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

18:00 ΔΗΜΟΤ. ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΑΣ ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ Α ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ Α.Ε. ΝΕΡΟΜΥΛΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΕΒΕΝΤΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Β ΕΣΚΑ-Η  2 ΟΜΙΛΟΣ

16:00 ΑΕΘΛΕΙΟΝ ΛΕΧΑΙΝΩΝ ΑΕ ΠΥΡΣΟΣ Α.Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΜΕΓΑΚΛΗΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

Τα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων των ομάδων της Δυτικής Ελλάδας

Basket League
Απόλλων Πάτρας – Κόροιβος Αμαλιάδας 92-66

Δεκάλεπτα: 15-22, 42-40, 68-55, 92-66.
Απόλλωνας Πατρών (Μέξας): Κόμπινς 11, Χίκι 9(1), Ράσελ 8 (1), Κουζέλογλου 2, Καλινόσκι 20 (2), Βεργίνης 5 (1), Ντούβνιακ, Σλαφτάκης 2, Μπάβτσιτς 21 (4), Τσιάρας 14 (3).
Κόροιβος (Καλαμπάκος): Μπράουν 19 (4), Μιλουτίνοβιτς 6, Γκότσερ 10 (1), Σπυριδωνίδης 3, Χολ 6, Μιχάλογλου 9 (3), Βαν Όοστρουμ 6 (1), Σαχπατζίδης 6, Χατζηνικόλας 1, Αποστολίδης.

ΑΕΚ – Προμηθέας Πάτρας 76-60

Δεκάλεπτα: 17-23, 38-40, 57-48, 76-60.
ΑΕΚ (Ζντοβτς): Ούκιτς, Σάκοτα 3 (1), Βασιλειάδης 19 (4), Μιλόσεβιτς 13 (1), Χαριτόπουλος, Ντίξον 9, Λαρεντζάκης 2, Ιβάνοβιτς 5 (1), Μαυροειδής 15, Σκουλίδας, Ουίλιαμς 10 (2), Τσαλμπούρης.
Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κλαρκ 11 (2), Γιαννικόπουλος, Γκίκας 6 (2), Πέττας 9 (1), Γερομιχαλός, Φαγέ 12 (2), Γράβας, Τσάμης 3 (1), Γκάτζιος 1, Τζόνσον 6, Σαρικόπουλος 10, Μουρ 2.

Α2

Αίολος Αστακού-Δούκας 70-77

Δεκάλεπτα: 15-24, 38-45, 53-66, 70-77
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 6 (2), Θεοδωράκος 3 (1), Κουμπούρας 10, Παπαδιονυσίου 11(2), Κατσαρές 2, Γκάτζιας, Κακλαμάνος 10 (2), Κιτσούλης 16, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 2, Γκιζόγιαννης 4.
Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 8 (2), Καυκής 10 (2), Κουκάς 10 (3), Κυρίτσης 3, Ράπτης 8, Καραμπάτσος, Κανονίδης 9 (2), Κομποδιέτας 8 (2), Μολφέτας 7 (2), Ρούμπιο 14 (1).

 

Β΄ ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
Σείριος – Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου 46-53
Ν.Ε.Π – Ιωνικός 55-50

Β΄ ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
Ηρακλής Πύργου – Πατρέας 62-42
Τρίτων – Σ.Ε.ΦΑ Ανδραβίδας 49-66
Αετός – Αιγέας Γαστούνης 66-73(58-58 κ.δ.)

Σημερινά αποτελέσματα Δυτικής Ελλάδας-Αυριανό πρόγραμμα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here