Σήμερα ξεχωρίζει το παιχνίδι στην Περιβόλα, όπου ο Απόλλωνας θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό, που αναμένεται να προσελ΄κυσει το ευρύτερο κοινό της Δυτικής Ελλάδας. Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των ομάδων της ΕΣΚΑ-Η στα Εθνικά και Τοπικά Πρωταθλήματα, της Β’ Εθνικής Βορρά, καθώς και όλα τα χθεσινά αποτελέσματα:
Basket League
17.00 (Περιβόλα) Απόλλων CARNA – Παναθηναικός SUPERFOODS
Β’ ΕΘΝΙΚΗ
Δ.Α.Κ. Αγρινίου 16.00 Α.Ο.Αγρινίου-Στρατώνι
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Χαρίλαος Τρικούπης
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
17.00 (Δ.Α.Κ. Κορίνθου) ΚΑΟ Κορίνθου – Έσπερος Α.Ο.Π.Α.
17.00 (Γλαύκου) Α.Ο Γλαύκος – Ένωση Ιλίου
17.00 (Ακράτας) Α.Ο Ακράτας – Ίκαρος Ν.Σμύρνης
17.00 (Πετρούπολης) Άρης Πετρούπολης – Αχαγιά ‘82
17.00 (Αιγίου) Κεραυνός Αιγίου – Α.Ο Πορφύρας
Α1 ΕΣΚΑ-Η
13.00 (Κεφαλλονιάς) Α.Σ Κεφαλλονιάς – Ε.Α Πατρών
Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
14.15 (Αιγίου) Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου – Γαλήνη
19.30 (Αιγίου) Ολυμπιακός Αιγίου – Α.Ε Προαστείου
20.00 (Ροιτίκων) Σείριος – Σκαγιοπούλειο
Β’ ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
15.30 (Αλεξιώτισσας) Αετός – Ηρακλής Πύργου
18.00 (Αέθλειον) Αιγέας Γαστούνης – Πυρσός
20.00 (Αέθλειον) ΣΕΦΑ Ανδραβίδας – Άρης Σουδεναίικων
20.45 (Αλεξιώτισσας) Τρίτων – Α.Ε Λεχαινών
Γ1 ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
18.00 (Αρχ Ολυμπίας) Κρόνος Στρεφίου – Α.Ε Κ. Παναγιάς
Γ1 ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
14.45 (Κεφαλλονιάς) Κεφαλληνιακός – Διαγόρας Βραχν
Γ2 ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
16.00 (Πύργου) Ιφιτος Πύργου – Ηλιδα
Γ2 ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
19.00 (Καλαβρύτων) Α.Ε Καλαβρύτων – Ολυμπιακός Πατρών
Χθεσινά Αποτελέσματα
Basket League
17.00 (Δ.Κ. Τρικάλων) Τρίκαλα BC ARIES – Προμηθέας Πάτρας
5′ 5-13
1ο Δεκάλεπο 10-26
15′ 19-28
Ημίχρονο 29-38
25′ 39-45
3ο δεκάλεπτο 47-53
35′ 58-56
τελικό 62-67
17.00 (Λαυρίου) Λαύριο DHI – Κόροιβος
5′ 9-9
1ο Δεκάλεπτο 22-13
15′ 38-18
Ημίχρονο 48-26
25′ 65-37
3ο δεκάλεπτο 80-49
35′ 87-55
τελικό 93-63
A2
17.00 (Δ.Α.Κ. Αστακού) Αίολος Αστακού– Γ.Σ. Λάρισας
5′ 20-2
1ο Δεκάλεπο 26-10
18′ 41-21
Ημίχρονο 47-24
25′ 56-39
27′ 62-44
3ο δεκάλεπτο 62-51
35′ 72-58
τελικό 84-69
Α2 ΕΣΚΑ-Η:
Ν.Ε.Ο. Ληξουρίου – Νίκη Προαστείου 76-68
Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
Πήγασος – ΝΕΠ 36-52
Γ1 ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
Προοδευτική(ABC) – Κένταυρος 79-54
Ε.Σ Ιτεών – Πετεινοί 60-58 (54-54 κ.δ) με διακοπή και εκκένωση γηπέδου 1,39 πριν τη λήξη της παράτασης
Γ1 ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
Ελπίδες – Α.Ε. Ροϊτίκων 61-46
Αστέρια Αχαίας – ΑΓ.Δημήτριος 73-56
Γ2 ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
Μυρσιναικός – Α.Γ.Σ. Στρουσίου (Νίκη Στρουσίου)
Α.Σ. Κυλλήνης – Γ.Σ. Γαστούνης 41-70
Γ2 ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
Γαλαξίας Δεμενίκων – Α.Ο Ψηλαλωνίων 56-34
Αχαϊκός – Φοίνικας Αγυιάς 50-28