Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα

0
1244
Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα
Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα

Την Κυριακή στις 5 μ.μ. ο Χαρίλαος Τρικούπης φιλοξενεί την πρωτοπόρο Καστοριά, ενώ την ίδια ώρα ο Α.Ο. Αγρινίου αγωνίζεται στην Γέφυρα για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Βορρά. Στην Γ’ Εθνική Νότου η Αχαγιά ’82 φιλοξενεί τον Ίκαρο Καλλιθεας και ο Κεραυνός Αιγίου την Ένωση Ιλίου. Εκτός έδρας αγωνίζονται Ακράτα και Γλάυκος, που αντιμετωπίζουν Δάφνη Δαφνίου και Καλαμάτα αντίστοιχα, αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες, στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ-Η και τα χθεσινά αποτελέσματα:

Β΄Εθνική Βορρά

Δ.Α.Κ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης(4,5)-Καστοριά 70-72

Φωτογραφία του χρήστη Γ. Σ. Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου.

Γέφυρας 17:00 Γέφυρα-Α.Ο. Αγρινίου(1,5) 59-67

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
17.00 (Κ.Αχαγιάς) Αχαγιά 82 – Ίκαρος Καλλιθέας(3,5)

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.
17.00 (Αιγίου) Κεραυνός Αιγίου – Ένωση Ιλίου(3,5)

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.
17.00 (1ο Δ,Χαιδαρίου) Δάφνη Δαφνίου – Α.Ο Ακράτας(4,5)

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.
17.00 (Τέντα) ΣΚ Καλαμάτας(2,5) – Α.Ο Γλαύκος

Φωτογραφία του ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΑΣΑΝΗΣ.

Α1 ΕΣΚΑ-Η
14.00 (Ολυμπιάδας) Ολυμπιάδα – Α.Σ Κεφαλλονιάς(7,5) 79-90

Α2 ΕΣΚΑ-Η
12.00 (Ζακύνθου) Α.Γ.Ε Ζακύνθου – Αχαιός ’47(27,5) 70-49
12.00 (Κ.Αχαγιάς) Α.Ο Δύμης (12,5)- Ν.Ε.Ο Ληξουρίου 55-69

Υ.Γ. Τα χάντικαπ είναι εικονική στοιχηματική προσέγγιση από την συντακτική μας ομάδα, σύμφωνα με την δυναμικότητα των ομάδων

Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
18.00 (Αλεξιώτισσας) Σκαγιοπούλειο – Σείριος  47-42
18.30 (Ροιτίκων) ΝΕΠ – Πήγασος  52-66
20.30 (Ροιτίκων) Γαλήνη – Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου  49-45

Β’ ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
15.00 (Ροιτίκων) Άρης Σουδεναίικων – ΣΕΦΑ Ανδραβίδας  69-54
16.30 (Πύργου) Ηρακλής Πύργου – Αετός  36-35
17.00 (Ροιτίκων) Πυρσός – Αιγέας Γαστούνης 74-65

Χθεσινά αποτελέσματα:

Basket League

Απόλλωνας Πατρών-Άρης Π.

5′ 7-12

1ο Δεκάλεπτο 11-24

15′ 15-37

Ημίχρονο 18-40

25′ 30-51

3ο δεκάλεπτο 44-61

35′ 57-66

Τελικό 64-79

Απόλλων Πατρών (Μέξας): Κόμπινς 2, Χίκι 16 (4), Βεργίνης 13 (2), Ντούβνιακ, Σλαφτσάκης, Ράσελ 2, Μπάβτσιτς 10, Κουζέλογλου 8 (2), Τσιάρας, Καλινόσκι 13 (3).
Άρης (Πρίφτης): Μαρμπλ 4, Ξανθόπουλος 11 (3), Φλιώνης, Τσαϊρέλης 14, Κάμινγκς 6, Ζάρας 9 (1), Σίμτσακ 7, Γιάνκοβιτς 10 (2), Καββαδάς 1, Ντραγκίσεβιτς 17 (1).

Κύμη-Προμηθέας Πατρών

5′ 16-7

1ο Δεκάλεπτο 21-19

15′ 30-28

Ημίχρονο 39-40

25′ 43-45

3ο δεκάλεπτο 53-49

35′ 62-57

Τελικό 77-66

Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 17, Αντεγκμπόγιε 10, Τσούπκοβιτς 9 (1), Κοστόφ 12 (2), Ελ Αμίν, Σχίζας 2, Σιγκούνας 11 (1), Σταμάτης 11 (2), Πάλμπλαντ 5 (1).
Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κλαρκ 7 (1), Κρόμα 3 (1), Ντίκερσον 2, Τόντιτς 3, Μουρ 12 (1), Γιαννικόπουλος, Γκίκας 7 (1), Πέττας 6 (2), Γερομιχαλός 11 (1), Γράβας 13 (1), Τσάμης 2.

Ρέθυμνο-Κόροιβος

5′ 12-6

1ο Δεκάλεπτο 29-19

15′ 44-28

Ημίχρονο 58-38

25′ 71-49

3ο δεκάλεπτο 85-56

35′ 88-61

Τελικό 101-70

Ρέθυμνο (Κωνσταντινίδης): Χριστοδούλου 20 (1τρ, 5ρ, 4ασ, 2κλ), Φιτζπάτρικ 18 (1), Τάλτον 10 (2τρ, 7ασ), Γιαννόπουλος 8, Κράβιτς 16, Ραζής 8 (2), Αρνολντ 15 (1), Καμπερίδης 3 (1), Εντουαρντς 3.

Κόροιβος (Καλαμπάκος): Μπράουν 16 (2τρ, 9ασ), Γκότσερ 1, Μιχάλογλου 3 (1), Σπυριδωνίδης 4, Χολ 16, Μιλουτίνοβιτς 17 (3), Βαν Όστρουμ 6 (2), Σαχπατσίδης 2, Χατζηνικόλας 3 (1), Αποστολίδης, Μπεκρής, Πόλαρντ 2

Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος όμιλος

Α.Ε Προαστείου – Ολυμπιακός Αιγίου 56-47

Β’ ΕΣΚΑ-Η 2ος όμιλος

Α.Ε Λεχαινών – Τρίτων 75-58

Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here