Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα

0
1832
Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα
Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα

Την Κυριακή ο Χαρίλαος Τρικούπης φιλοξενεί την Χ.Α.Ν.Θ και ο Α.Ο. Αγρινίου αγωνίζεται με την Καρδίτσα με την ομώνυμη ομάδα την ίδια ώρα στις 17:00. Ομοίως και στην Γ’ Εθνική στις 17:00, έχουμε τον Έσπερο Α.Ο.Π.Α. να φιλοξενεί τον Κεραυνό Αιγίου, την Αχαγιά ’82 τον Πορφύρα και ο Γλαύκος να πηγαίνει στην Ερμιόνη. Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των σημερινών αγώνων της Δυτικής Ελλάδας.

Β’ Εθνική Βορρά

ΔΑΚ Μεσολογγίου: Χαρίλαος Τρικούπης-Χ.Α.Ν.Θ Γιακείμη-Καρπάνος (Κωστής)

Χαρίλαος Τρικούπης-Χ.Α.Ν.Θ(5.5)  1 1,87

Καρδίτσας: Καρδίτσα-A.O.Αγρινίου Τζιοπάνος Ν.-Ταρενίδης Κ. (Σταμάτης)

Καρδίτσα-Α.Ο. Αγρινίου(6,5)  2 1,85

Γ’ Εθνική

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Γλαύκος Φασόλης-Φραγγούλη (Πετρόπουλος)

Ερμιόνη(3,5)-Γλαύκος

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος Α.Ο.Π.Α.Κεραυνός Αιγίου Ραχιώτης-Αναστασίου (Θεοδοσόπουλος)

Έσπερος Α.Ο.Π.Α. -Κεραυνός Αιγίου(4,5)
Αχαΐας 17.00 Αχαγιά82-Πορφύρας Νάστος-Τσιμπούρης (Ρόζης)

Αχαγιά ’82-Πορφύρας(6,5)  1  1,87

Α1 ΕΣΚΑ-Η
13.00 (Κεφαλλονιάς) Α.Σ Κεφαλλονιάς – Α.Ε Αγυιάς

Κεφαλλονιά-Αγυιά(9,5)

Α2 ΕΣΚΑ-Η
15.15 (Ληξουρίου) ΝΕΟ Ληξουρίου – Κρόνος

Ληξούρι-Κρόνος(23,5)
17.30 (Ροιτίκων) Κρήνη 97 – ΑΓΕ Ζακύνθου

Κρήνη ’97(45,5) -Α.Γ.Ε. Ζακύνθου

Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
17.00 (Αιγίου) Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου – Πήγασος
18.00 (Τόφαλος) Α.Ε Προαστείου – Γαλήνη
19.00 (Αιγίου) Ολυμπιακός Αιγίου – ΝΕΠ
19.30 (Ροιτίκων) Ιωνικός – Σκαγιοπούλειο

Β’ ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
15.30 (Ροιτίκων) Πυρσός – Άρης Σουδεναίικων
17.00 (Αέθλειον) ΣΕΦΑ Ανδραβίδας – Αετός 81-64
19.00 (Αέθλειον) Αιγέας Γαστούνης – Ηρακλής Πύργου
19.30 (Αλεξιώτισσας) Πατρέας – Α.Ε Λεχαινών 41-50

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

BasketLeague

Προμηθέας Π.-Τρίκαλα

5′ 14-4, 1ο Δεκάλεπτο 19-7, 15′ 28-15, Ημίχρονο 38-29, 25′ 49-31. 3ο δεκάλεπτο 65-43

35′ 76-53, Τελικό 84-67

Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κλαρκ 19 (4), Πέττας 7 (1), Φαγέ 15, Σαρικόπουλος 9, Μουρ, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 12 (2), Γεροχιμαλός 2, Γράβας 4, Τσάμης 10 (2), Τζόνσον 4, Κρόμα 2.
Τρίκαλα BC (Καστρίτης): Κάφεϊ 6, Μπιρούτα 6, Τσαγκαράκης 3 (1), Μπάρλοου 19 (5), Χότον 8, Μανωλόπουλος 8 (2), Λίποβι 14 (1), Άτιτς, Πουλιανίτης 3 (1), Καλλές.

 

Κόροιβος-Λαύριο

5′ 10-4, 1ο Δεκάλεπτο 22-19, 15′ 33-22, Ημίχρονο 42-32, 25′ 49-39, 3ο δεκάλεπτο 57-54

35′ 64-59, 73-73 παράταση, 89-86 τελικό

ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Καλαμπάκος): Μπράουν 10(1), Γκότσερ 16(4), Μιχάλογλου, Βαν Οστρουμ 16(1), Χολ 17, Μιλουτίνοβιτς 13, Σαχπατζίδης 2, Χατζηνικόλας 6, Σμυριδωνίδης, Πόλαρντ 9
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Χάμιλτον 11(1), Γιανγκ 29(2), Γιαννακόπουλος 3(1), Κοκ 6, Μπολντς 16(1), Πάντερ, Στεφανίδης 6(1), Αθανασούλας 4, Περράκης 6(2), Κακλαμανάκης, Σέλτον 5(1)

Εθνικός-Αίολος Αστακού

5′ 11-14, 1ο Δεκάλεπτο 21-15, 15′ 36-24, Ημίχρονο 45-39, 25′ 47-44, 3ο δεκάλεπτο 59-50, 35′ 72-57, Τελικό 78-60

Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 14 (2), Αντωνάκης 21 (6), Κόκκαλης 16, Λάανε 7 (1), Παπαφλωράτος 4 (1), Οικονομόπουλος, Μαχαίρας 11 (1), Χάλαρης, Δρόσος 5 (1)

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 14 (4), Θεοδωράκος, Κουμπούρας 1, Παπαδιονυσίου 2, Κατσαρές 8 (2), Γκάτζιας 4, Κακλαμάνος 2, Κιτσούλης 18 (1), Γκιζόγιαννης 7, Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 2, Καλαντζής

Σημερινό πρόγραμμα ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Χθεσινά αποτελέσματα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here