Σημερινό πρόγραμμα ομάδων ΕΣΚΑ-Η-Αποτελέσματα Διημέρου

0
1702
Σημερινό πρόγραμμα ομάδων ΕΣΚΑ-Η-Αποτελέσματα Διήμερου
Σημερινό πρόγραμμα ομάδων ΕΣΚΑ-Η-Αποτελέσματα Διήμερου

Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει την αναμέτρηση στις 7 μ.μ. του Απόλλωνα με τον Παναθηναϊκό στο Ο.Α.Κ.Α. Για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η αναμένεται ντέρμπι στο κλειστό της Ολυμπιάδας στις 20:30 ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Αίολο Αγυιάς. Την ίδια ώρα η Σφήκα αναζητά την πρώτη της νίκη φιλοξενώντας στο κλειστό της Παναγιάς Αλεξιώτισσας τον Ήφαιστο/Αχιλλέα και στην Αρχαία Ολυμπία ο Ολυμπιονίκης φιλοξενεί την Ε.Α.Π. στο πρώτο του παιχνίδι εντός για τον παλαίμαχο παίκτη του Απόλλωνα Γιάννη Παπαγιάννη ως προπονητής της ομάδας. Μισή ώρα νωρίτερα στις 8 μ.μ. στο Τόφαλος ο Αίαντας υποδέχεται τον Προμηθέα 2014. Στις 21:00 η Παναχαϊκή φιλοξενεί τους Νέους Εσπέρου Α.Ο.Π.Α. και την ίδια ώρα στο κλειστό του Απόλλωνα η Απολλωνιάδα υποδέχεται την Ε.Α. Παραλίας χωρίς τον Περικλή Μπαζίνα, που έχει πρόβλημα τραυματισμού. Για την Α2 ΕΣΚΑ-Η έχουμε μια αναμέτρηση στις 6 μ.μ. στην Καρατούλα με τον Πανωλενειακό να φιλοξενεί την Νίκη Προαστείου στο ντεμπούτο στον πάγκο του Ζόραν Μάρκοβιτς για τους φιλοξενούμενους. Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

BasketLeague

ΟΑΚΑ 19.00 Παναθηναϊκός-Απόλλων Π.(24,5)  1,93 stoiximan.gr

Α1 ΕΣΚΑ-Η

20.00-Δ.Τόφαλος: Αίαντας(6,5)- Προμηθέας 2014

20.30-Αλεξιώτισσας: Σφήκα- Ήφαιστος/Αχιλλέας(3,5)

20.30-Ολυμπιάδας: Ολυμπιάδα- Αίολος Αγυιάς(2,5)

20.30- Αρχαίας Ολυμπίας: Ολυμπιονίκης(6,5)- Ε.Α.Π.

21.00- Παναχαϊκής: Παναχαϊκή- Νέοι Έσπερου Α.Ο.Π.Α.(14,5)

21.00-Κλειστό Απόλλωνα: Απολλωνιάδα(5,5)- Ε.Α. Παραλίας

Α2 ΕΣΚΑ-Η

18:00 ΚΑΡΑΤΟΥΛΑ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΝΟΑΘ.ΚΕΝ ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΣ ΑΟ(5,5)- ΚΑΡΑΤΟΥΛΑ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΊΟΥ

Υ.Γ. Τα χάντικαπ είναι εικονική στοιχηματική προσέγγιση από την συντακτική μας ομάδα, σύμφωνα με την δυναμικότητα των ομάδων

 

Κυριακή 27/11

Β’ Εθνική Βορρά

Χαρίλαος Τρικούπης-Χ.Α.Ν.Θ

1ο Δεκάλεπτο 21-13

Ημίχρονο 38-26

3ο δεκάλεπτο 55-46

Τελικό 69-67

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 11(3), Βουρνάς 1, Παπαδιονυσίου 16(2), Τοπουζίδης 11(2), Μουράτογλου 7(1), Σταυρόπουλος 12(2), Παπαρέγκας 5(1), Γεωργιάδης, Μουρίκης 6.
ΧΑΝΘ (Νικολαίδης): Ιορδάνογλου, Αμπατζάς 21(4), Βλάχος 10(1), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 8, Ζιάκας 13(3), Ερμείδης Π.5(1), Γεωργάκης 1, Λευκαδίτης 7(1), Μελίδης 2.

Καρδίτσα-A.O.Αγρινίου

1ο Δεκάλεπτο 20-11

Ημίχρονο 37-26

3ο δεκάλεπτο 52-36

Τελικό 73-52

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Πανταζής 7 (1), Λάκκας 13 (1), Μαυρογιάννης 12 (1), Παππάς 2, Πασσάς, Καμαριώτης 7 (1), Παπαδόπουλος 4, Τριχόπουλος 6, Θέος 16 (1), Παπάς 4 (1)
Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 17, Τάσσος 8, Πουρνάρας, Μπαρούχας 3 (1), Σταμούλης, Γκρέκας 2, Μήτσου 6, Γκόβας 3, Μακρής 11

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
Έσπερος Α.Ο.Π.Α. – Κεραυνός Αιγίου

 

1ο Δεκάλεπτο 24-14

Ημίχρονο 44-37

3ο δεκάλεπτο 57-50

Τελικό 74-70

ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α.(Γκοργκόλης):  Φραντζής 13 (2), Λαμπρόπουλος 7 (1), Ροκανάς 4, Θανόπουλος 9 (3), Παπαγεωργίου, Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης 7 (1), Αγγελόπουλος 13, Οικονομόπουλος 15, Παπανικολόπουλος 6 (1).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ(Καραγιάννης):  Στογιάνοβιτς 7 (1), Χριστοδουλόπουλος 7 (1), Κάντας 3 (1), Φωτίου 20 (3), Ζυγάς, Σούλης, Σκλάβος 14 (2), Αγγελόπουλος 12 (2), Καραγιάννης 2, Σκόνδρας 5.
Αχαγιά 82 – Πορφύρας

1ο Δεκάλεπτο 15-13

Ημίχρονο 30-29

3ο δεκάλεπτο 46-49

Παράταση 61-61

Τελικό 71-65

Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Δαβάνης 4, Χαμηλός 16 (4), Σταμόπουλος 15, Μοσχοβάκης 12 (1), Νικολόπουλος 13, Γατσούλης 8 (2), Τσινόπουλος 1, Στάνκοβιτς 2.
Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου 4, Στεφανής 12, Οικονόμου 15 (5), Βούλγαρης 21 (1), Πρέκας 2, Ιορδάνου 1, Σίμος 5 (1), Ντόκος 2, Μπάρμπαρης 3.


Α.Ο Ερμιόνης – Α.Ο Γλαύκος

1ο Δεκάλεπτο 22-20

Ημίχρονο 32-40

3ο δεκάλεπτο 43-60

Τελικό 61-83

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Ευστρατίου Πετ. 2,Αγγελής 2,Θωμάς 2,Μαναριωτής 5(1),Γκολέμης 1,Βανδώρος 9,Δεβελέκος ,Κορίζης 4,Ευστρατίου 19,Τζουμάκας,Γιαννακόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 13(1).
Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 15 (1), Λιβιεράτος, Λαμπρόπουλος 18 (3), Αδαμόπουλος 19 (2), Πολυδωρόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 13 (3), Γιαλελής 4, Καλλής 3, Παλλαδινός 1, Λιουρδής 3, Αναγνωστόπουλος 3.

Α1 ΕΣΚΑ-Η
Α.Σ Κεφαλλονιάς – Α.Ε Αγυιάς 63-43

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 34-29, 49-35, 63-43
Α.Σ Κεφαλλονιά(Ροδόπουλος): Χρηστάτος, Μουίκης, Πέτρου, Θεοδωράτος 6, Μπαχός 15 (3) , Λιάκος 6 (2) , Ακτύπης 24, Καραπέτσας 2, Βαλλιανάτος 10 .
ΑΕ ΑΓΥΙΑΣ (Κοτσώνης): Μπούμπουλης 2, Λ. Καλογιάννης 9 , Νακόπουλος 2, Αλεξόπουλος 7(1) , Χρυσανθόπουλος 11 (1) , Χατζηβασιλείου 6, Κασπιρης 4, Ανδρέου, Χατζηευφραιμίδης , Μπαλάνος, Καραβας , Μπίρμπας 2.

Α2 ΕΣΚΑ-Η
ΝΕΟ Ληξουρίου – Κρόνος 76-43

Δεκάλεπτα: 19-20, 15-10, 24-9, 18-4. Τελικό 76-43.

Ληξούρι (Μάρκος Τζουγανάτος): Αντωνάτος 9, Παπαγιάννης 8 (1), Συνοδινοός Π. 7 (1), Αραβαντινός 3, Κλαυδιανός, Συνοδινός Χ. 5, Κωνσταντόπουλος 8 (2), Σκροπολίθας 5, Αθανασόπουλος 1, Μπελίτσης 8, Πυλαρινός , Τρυφωνόπουλος 22.

ΚΡΟΝΟΣ (Διονύσης Παστός): Ηλιόπουλος 2, Στρέκλας 8, Κάπαρης 1, Φραγκούλης 7 , Μπούμπαλης 7 (1), Αβραμίδης, Μαρτζιρας, Κοσκινόπουλος 3 (1), Τερζής 12 (2), Μπαλτιμάς 3
Κρήνη ’97 – ΑΓΕ Ζακύνθου  55-94

Κρήνη ’97(Ανετόπουλος): Βαλλίδης 8,Ντεντόπουλος 19(3), Αποστολόπουλος 5, Δριμάλας 5,Γεωργακόπουλος 5(1), Σκόνδρας 4, Αγγελόπουλος 5(1), Σταματάκης 4.

Α.Γ.Ε.Ζ(Χαικάλης): Βαρβαρίγος 29(3), Ν. Μάργαρης 11(3), Μουσέτης 5,Πέττας 17(5), Θεοδωρίτσης 10, Μουζάκης 8, Δ. Μάργαρης 11, Κόντης 2, Χριστοφοράτος 1

Β’ ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου – Πήγασος  50-48
Α.Ε Προαστείου – Γαλήνη 66-63
Ολυμπιακός Αιγίου – ΝΕΠ  37-65
Ιωνικός – Σκαγιοπούλειο 63-56

Β’ ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
Πυρσός – Άρης Σουδεναίικων 61-47
Σ.Ε.Φ.Α Ανδραβίδας – Αετός 81-64
Αιγέας Γαστούνης – Ηρακλής Πύργου  48-41
Πατρέας – Α.Ε Λεχαινών 41-50

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

BasketLeague

Προμηθέας Π.-Τρίκαλα

5′ 14-4, 1ο Δεκάλεπτο 19-7, 15′ 28-15, Ημίχρονο 38-29, 25′ 49-31. 3ο δεκάλεπτο 65-43

35′ 76-53, Τελικό 84-67

Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κλαρκ 19 (4), Πέττας 7 (1), Φαγέ 15, Σαρικόπουλος 9, Μουρ, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 12 (2), Γεροχιμαλός 2, Γράβας 4, Τσάμης 10 (2), Τζόνσον 4, Κρόμα 2.
Τρίκαλα BC (Καστρίτης): Κάφεϊ 6, Μπιρούτα 6, Τσαγκαράκης 3 (1), Μπάρλοου 19 (5), Χότον 8, Μανωλόπουλος 8 (2), Λίποβι 14 (1), Άτιτς, Πουλιανίτης 3 (1), Καλλές.

 

Κόροιβος-Λαύριο

5′ 10-4, 1ο Δεκάλεπτο 22-19, 15′ 33-22, Ημίχρονο 42-32, 25′ 49-39, 3ο δεκάλεπτο 57-54

35′ 64-59, 73-73 παράταση, 89-86 τελικό

ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Καλαμπάκος): Μπράουν 10(1), Γκότσερ 16(4), Μιχάλογλου, Βαν Οστρουμ 16(1), Χολ 17, Μιλουτίνοβιτς 13, Σαχπατζίδης 2, Χατζηνικόλας 6, Σμυριδωνίδης, Πόλαρντ 9
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Χάμιλτον 11(1), Γιανγκ 29(2), Γιαννακόπουλος 3(1), Κοκ 6, Μπολντς 16(1), Πάντερ, Στεφανίδης 6(1), Αθανασούλας 4, Περράκης 6(2), Κακλαμανάκης, Σέλτον 5(1)

Εθνικός-Αίολος Αστακού

5′ 11-14, 1ο Δεκάλεπτο 21-15, 15′ 36-24, Ημίχρονο 45-39, 25′ 47-44, 3ο δεκάλεπτο 59-50, 35′ 72-57, Τελικό 78-60

Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 14 (2), Αντωνάκης 21 (6), Κόκκαλης 16, Λάανε 7 (1), Παπαφλωράτος 4 (1), Οικονομόπουλος, Μαχαίρας 11 (1), Χάλαρης, Δρόσος 5 (1)

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 14 (4), Θεοδωράκος, Κουμπούρας 1, Παπαδιονυσίου 2, Κατσαρές 8 (2), Γκάτζιας 4, Κακλαμάνος 2, Κιτσούλης 18 (1), Γκιζόγιαννης 7, Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 2, Καλαντζής

Σημερινό πρόγραμμα ομάδων ΕΣΚΑ-Η-Αποτελέσματα Διημέρου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here