Α2: Διατήρησε το “απόλυτο” ο Τρικούπης/Στην παράταση ο Κόροιβος/Κέρδισε Απόλλων

0
436
Α2: Διατήρησε το
Α2: Διατήρησε το "απόλυτο" ο Τρικούπης/Στην παράταση ο Κόροιβος/Κέρδισε Απόλλων

Διατήρησε το “απόλυτο” ο Χαρίλαος Τρικούπης με τεράστια ανατροπή, μιας και ο Φίλιππος Βέροιας τον αιφνιδίασε στο πρώτο δεκάλεπτο 21-4(!) και διψήφια διαφορά στο ημίχρονο, αλλά ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ισορροπήσει και να κερδίσει με διψήφια διαφορά! Στο Αγρίνιο η ομώνυμη ομάδα έχασε στην παράταση από τον Κόροιβο Αμαλιάδας, με τους γηπεδούχους να έχουν πολλά παράπονα και από τους τρεις διαιτητές της αναμέτρησης. Στην Περιβόλα, ο Μάντζαρης στο πρώτο ημίχρονο πήγε να βάλει δύσκολα στον Oscar Απόλλων Πάτρας, αλλά με ένα 11-0 στο τελευταίο δίλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, άλλαξε άρδην το μομέντουμ του αγώνα και με ένα εκπληκτικό Τσάμη με τριμπλ-νταμπλ και 39 ranking(!), πήρε το ντέρμπι με το Ψυχικό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα με την τελευταία φάση της παράτασης στο Αγρίνιο, η  βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Ολυμπιακός-Ανατόλια 74-62
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καρδίτσα 102-72
Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου-Κόροιβος Αμαλιάδας 77-78 (71-71 κ.αγ)

Ελευθερούπολη-Παγκράτι 106-90
Oscar Απόλλων Πατρας-Ψυχικό 81-68
Αμύντας-Δάφνη Δαφνίου 76-85
Οίακας Ναυπλίου-Τρίτωνας 73-75
Φίλιππος Βέροιας-Χαρίλαος Τρικούπης 66-81