Αποτελέσματα από όλα τα ματς των ομάδων της Δυτικής Ελλάδος

0
2551
Χθεσινά αποτελέσματα των ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Σημερινό πρόγραμμα
Χθεσινά αποτελέσματα των ομάδων Δυτικής Ελλάδας-Σημερινό πρόγραμμα

Basket League
ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 66-88

Κόροιβος  (Καλαμπάκος):  Γκότσερ 13 (4), Χολ 14, Μιχάλογλου 2, Χατζηνικόλας, Μπράουν 14 (1), Ρίτσαρτ 5 (1), Σπυριδωνίδης 2, Μιλουτίνοβιτς 14 (3), Αποστολίδης, Μπεκρής 2, Κάτζος, Αθανασόπουλος.

17.00 (Περιβόλα) ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΕΚ 59-77

Απόλλων Π. (Μέξας): Τζόουνς 13, Βεργίνης 11 (4 ριμπ.), Διαμαντάκος 1, Σλαφτσάκης 1, Ράσελ 9, Μαστρογιαννόπουλος, Κουζέλογλου 5 (5 ριμπ.), Μπαζίνας, Τσιάρας 13, Καλινόσκι 6 (7 ριμπ.).

19.00 (ΟΑΚΑ) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 81-71

Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Γκίκας 8 (2), Φαγιέ 12 (3), Τζόνσον 2, Μουρ 12 (1), Άντερσον 15 (1), Πέττας 3 (1), Γερομιχαλός 6, Τσάμης 6 (2), Κυριλής, Σαρικόπουλος 7.

Α2

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΚΑΒΑΛΑ 79-68

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 8 (2), Θεοδωράκος, Κουμπούρας 14 (2), Παπαδιονυσίου 9 (1) Κατσαρές 11 (3), Κακλαμάνος 6 Κιτσούλης 13 (1), Χαρισμίδης 9, Λυμπάρης 9, Γκιζόγιαννης.

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ- ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 89-69

Α.Ο.Αγρινίου:(Μυριούνης) Τασόπουλος 10(2),Μπερερής 23(2),Πατσατζόπουλος,Τάσσος,Πουρνάρας,Σταμούλης,Γκρέκας 8(2),Μήτσου 7,Γκόβας 14(2),Μακρής 12(1),Κουσιάντζας 2,Μπαρούχας 13(2)

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης:(Ζωντός) Ιωάννου 5,Βουρνάς 2,Παπαδιονυσίου 12(1),Τοπουζίδης,Μουράτογλου,Σταυρόπουλος 8,Παπαρέγκας 14(1),Γεωργιάδης 11(1),Μουρίκης 8,Ψάλτου 9

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
17.00 (Ακράτας) ΑΚΡΑΤΑ – ΑΧΑΓΙΑ 82 59-57

ΑΚΡΑΤΑ:(Ζίζηλας)

Σαρικας 8(2),Λαππας 9(1),Λαφης 4,Ολυμπιος, Κατωποδης 2,Μανταλβανος Κ. 1,Μανταλβανος Γ. 6,Μπιτσακος 2,οικονομοπουλος 3(1),Μαλλης 15(5),Σακελλαριου, Βεσκουκης 9(2)

Αχαγιά82: (Δεραός)
Μοσχοβάκης 12, Σταμόπουλος 15, Νικολάου 4, Χαμηλός 6, Τσινόπουλος 6, Λυκούδης -, Λαμπρόπουλος 1, Δαβάνης 11, Τσεκλένης 2, Ταρνάρης, Σέρμπος

 

17.00 (Γλαύκου) ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 75-70

Γλαύκος: (Πολυδωρόπουλος)Σερέτης 11(1),Λαμπρόπουλος 20(1),Πολυδωρόπουλος 2,Σταυράκης 4,Κάλλης 11(2),Λιούρδης 17(4),Αναγνωστόπουλος 10,Αδαμόπουλος,Βεργανελάκης,Γιαλλελής

 

17.00 (Τέντας) ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 61-54

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 6, Δούρος, Χριστοδουλόπουλος 10 (2), Κάντας, Φωτίου 19 (2), Ζύγας, Σούλης, Σκλάβος 11 (1), Κόλλιας, Σκόνδρας, Καραγιάννης 8

Α1 ΕΣΚΑ-Η
11.30 (Αρχ.Ολυμπίας) ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ – ΑΣ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ 68-65

Α2 ΕΣΚΑ-Η
13.30 (Καράτουλα) ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΣ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ 37-76
14.00 (Αλεξιώτισσας) ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ – ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 39-60

Αποτελέσματα από όλα τα ματς των ομάδων της Δυτικής Ελλάδος

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here