Αποτελέσματα των ομάδων το διήμερο στην Δυτική Ελλάδα

0
2449
Αποτελέσματα των ομάδων το διήμερο στην Δυτική Ελλάδα
Αποτελέσματα των ομάδων το διήμερο στην Δυτική Ελλάδα

Basket League

Ολυμπιακός- Απόλλων Carna 49-31 ημίχρονο,52-40 στο 25′,66-45 τρίτο δεκάλεπτο,83-55 τελικό

Δεκάλεπτα: 20-14, 49-31, 66-45, 83-55.
Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Μπιρτς 6, Γιανγκ 5, Παπαπέτρου 13, Σπανούλης 5, Αγραβάνης, Μιλουτίνοφ 2, Πρίντεζης 2, Παπανικολάου 12, Μάντζαρης 9 (3), Χάκετ 4, Λοτζέσκι 12, Αθηναίου 13 (2).
Απόλλων Πάτρών (Μέξας): Κόμπινς 7, Χίκι, Νιφόρας, Σλαφτσάκης 5, Ράσελ 12, Μαστρογιαννόπουλος, Μπάβτσιτς 3 (1), Κουζέλογλου 7 (1), Μπαζίνας, Τσιάρας 14 (4), Καλινόσκι 7.

Β’ Εθνική

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΑΓΡΙΝΙΟ 92-69
Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 70-47, 92-69
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 17(4), Δελίδης 17(4), Σουτζόπουλος 19(1), Θωμαΐδης 2, Φλιάτης 2, Πολιτόπουλος 6, Δασκαλόπουλος 16, Γρηγοριάδης 3, Ζύγουρας 2, Σαμαράς 6, Πονόπουλος 2.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 13(1), Τασόπουλος 20(1), Πουρνάρας, Τάσσος 6, Σταμούλης 2, Γκρέκας 6, Μήτσου 8, Γκόβας 10, Μακρής 4.

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά  77-69

Δεκάλεπτα:18-14 11-19 17-16 31-20

Χαρίλαος Τρικούπης: (Ζωντός)Ιωάννου 11(2),Βουρνάς 3,Παπαδιονυσίου 9(2),Τοπουζίδης 13(3),Μουράτογλου 17,Σταυρόπουλος,Παπαρέγκας 15(4),Γεωργιάδης 9(1),Μουρίκης.

Ερμής Λαγκαδά: (Αγγέλης)Καικλής 7(1),Ράπι,Ακεψεμαιδης 18(5),Μάρουσιτς 20(1),Νώτης 2,Παρίτσης 2,Πιλκούδης,Ελευθεριάδης 3(1),Καντάρκος 17.

ΓΈθνική

Έσπερος Α.Ο.Π.Α.-Κόρινθος 16-21 Ά δεκάλεπτο ,36-40 ημίχρονο ,53-49 γ´ δεκάλεπτο ,72-61 τελικο

Δεκάλεπτα: 16-21, 36-40, 53-49, 72-61.

ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α.: Διαμαντόπουλος, Φραντζής 18 (3), Πετρόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 5 (1), Ροκανάς, Πελεκούδας 4, Τρυφωνόπουλος, Δ. Λυμπέρης 8 (2), Αγγελόπουλος 4, Οικονομόπουλος 18, Παπανικολόπουλος 7.

Κ.Α.Ο.Κ.: Κωνσταντίνου, Σακελλαράκης 4 (1), Πράτης 11 (3), Κεφαλάς 8, Παβλίσεβιτς 9 (1), Δανιήλ 3 (1), Σταυρόπουλος 5 (1), Μαγγωνής 2, Μακρής 19, Θωμόπουλος.
Ένωση Ηλίου-Γλαύκος 17-12 Ά δεκάλεπτο 35-30 ημίχρονο ,56-50 στο 35,68-56 τελικό

Δεκάλεπτα: 17-12, 35-30, 52-43, 68-56
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 4, Μπέλλας Ι. 12 (2), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 10 (2), Πανουτσόπουλος Θ., Τσολάκης 17 (1), Σκαλωμένος 10, Μπέλλας Οδ. 5, Τσιάπουλας, Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 4, Γεωργιάδης 6.
Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλλέλης 2, Σερέτης 6 (1), Λαμπρόπουλος 14 (1), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 6, Σταυράκης 2, Κάλλης 5 (1), Λιούρδης 4, Αναγνωστόπουλος 13, Παλαδινός.
Αχαγια82-Άρης Πετρούπολης 39-38 ημίχρονο ,74-72 τελικό

Δεκάλεπτα: 15-18, 24-20, 23-15, 12-19.

ΑΧΑΓΙΑ 82 (Δεράος): Μοσχοβάκης 26 (2), Σταμόπουλος 4, Γατσούλης 1, Νικολάου 5, Χαμηλός 3 (1), Τσινόπουλος 16 (1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 7, Νικολόπουλος 12 (1), Τσεκλένης, Στάνκοβιτς, Σέρμπος.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς, Βενιτουράκης 12 (4), Δρακόπουλος, Δρικόγιας 12 (2), Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 12 (4) , Μπούτρης, Κωνσταντακόπουλος, Κυρίτσης, Τασούλας 5, Μακρόπουλος 20, Βεντούρης 8 (2).

 

Πορφύρας- Κεραυνός Αιγίου 69-56 τελικό

Δεκάλεπτα: 24-9, 40-26, 59-42, 69-56
Πορφύρας (Παύλος): Σίμος 5, Παλτόγλου 7 (1), Στεφανής 17 (1), Παπαφωτίου, Βούλγαρης 30 (6), Πρέκας, Ιορδάνου 2, Καλαμαράς 6 (2), Ντόκος, Μπαρμπαρής 2, Οικονόμου, Πασμά.
Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 5, Δούρος, Χριστοδουλόπουλος, Κάντας, Φωτίου 13 (1), Ζύγας, Σκλάβος 15 (2), Αγγελόπουλος 8 (1), Καραγιάννης 13, Σκόνδρας 2.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ακράτα 77-52 τελικό

Δεκάλεπτα: 16-15, 36-28, 57-39, 77-52
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος 2, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 10 (2), Γραμματικός 27 (4), Κανας, Βούζας 6 (2), Δορκοφίκης 9 (1), Μιχαλόπουλος 8, Δαρμογιάννης 6 (1), Παπαδάκης 7 (1).
Ακράτα (Ζίζηλας): Λάππας 4 (1), Λάφης 2, Ολύμπιος 5 (1), Κατωπόδης 9 (1), Οικονομόπουλος, Γ. Μανταλβάνος 8, Μπιτσάκος, Κ. Μανταλβάνος 1, Μαλλής 6 (2), Σακελλαρίου, Βεσκούκης 17 (1).

Α1 ΕΣΚΑ-Η

ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ ΑΣ ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 62-65

Δεκάλεπτα: 14-22, 31-32 (ημιχ.), 45-45, 62-65.
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ΑΣ (Ροδόπουλος): Βλασσόπουλος, Πέτρου, Λιάκος, Θεοδωράτος 7 (1), Μπαχός 9, Γεμενετζής, Ακτύπης 25 (1), Καραπέτσας 2, Βαλλιανάτος 19.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Κεσαπίδης): Αναστασόπουλος, Τσιακμάς 15 (5), Κουμουνδούρος 6 (2) , Κυριλής 12, Κατσουλάκος 1, Καραΐσκος. Μαντζούκας, Σανδραμάνης 16 (1), Γκάτζιος 9, Μπαρδάκας 6

 Α2 ΕΣΚΑ-Η

ΦΑΕΘΩΝ ΑΝΤΙΡΙΟΥ Α.Σ. ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΑΓΕ  54-64

ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ Ν.Ε.Ο ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ – ΠΑΟΚ Α.Π.Σ.  85-56

 

Β’ ΕΣΚΑ-Η

(2 ΟΜΙΛΟΣ) ΡΟΙΤΙΚΩΝ ΠΥΡΣΟΣ Α.Ο Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕ ΠΥ 49-41

(1 ΟΜΙΛΟΣ)  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΤΡ ΠΗΓΑΣΟΣ  ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ 50-63

(2 ΟΜΙΛΟΣ)  ΠΑΤΡΕΥΣ ΑΠΣ ΑΕΤΟΣ ΑΠΣ  61-66

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΙΓΙΟΥ ΓΣ ΣΕΙΡΙΟΣ ΑΟ ΠΑΤΡ  36-51

ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΕΝΑΙΙΚΩΝ ΑΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ ΑΕ  46-43

 

(1 ΟΜΙΛΟΣ)  ΓΑΛΗΝΗ ΑΟ ΑΧΑΙΑ ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ 82-68

 

Χθεσινά αποτελέσματα:

Basket League
Προμηθέας – Λαύριο 64-61

Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κλαρκ 15 (1), Πέττας, Φαγέ 9 (3), Τζόνσον 10, Μουρ 9, Άντερσον 6 (2), Γιαννικόπουλος, Γκίκας 2, Γερομιχαλός 2, Τσάμης 6 (1), Σαρικόπουλος 5.
Λαύριο (Σερέλης): Χάμιλτον 2, Γιανγκ 17, Αθανασούλας 4, Κοκ 1, Μπονλτς 17 (1), Τζόνσον 16, Στεφανίδης, Περράκης 2, Γιαννακόπουλος 2, Κακλαμανάκης.
Κόροιβος – Άρης 94-99 (76-76 κ,α , 90-90 1η παρ.)

Κόροιβος (Καλαμπάκος): Γκότσερ 11 (1), Μπράουν 27 (5), Μιλουτίνοβιτς 11 (3), Μιχάλογλου 1, Βαν Όστρουμ 8 (1), Σαχπατσίδης 6, Χατζηνικόλας, Σπυριδωνίδης 6 (1), Αποστολίδης, Χολ 24.
Άρης (Πρίφτης): Μαρμπλ 28 (1), Ξανθόπουλος 3 (1), Τσαϊρέλης, Τζένκινς 13 (2), Κάμινγκς 27 (3), Ζάρας 2, Μούρτος, Σίμτσακ, Μπάκνερ 9, Γιάνκοβιτς 17, Ντραγκίσεβιτς.

Α2

Γ.Σ. Λάρισας-Αίολος Αστακού 64-90

ΓΣΛ (Μπουλιάκης): Τόζιος 12 (2), Τσούμας Σ. 1, Νίκολιτς 3, Χαιρετίδης, Κούτρας 12, Μπέμπης 3 (1), Τσουράκης 10, Γκιουλέκας 8 (1), Σπυρόπουλος 15, Τσούμας Γ. Γουμενόπουλος.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 12 (4), Κουμπούρας 18, Παπαδιονυσίου 11 (2), Κατσαρές, 4, Γκάτζιας 3, Κακλαμάνος 21 (3), Κιτσούλης 6, Κασαμπιάλης 2, Χαρισμίδης 4, Λυμπάρης 3, Γκιζογιάννης 6.

Β΄ΕΣΚΑ-Η 1ος Όμιλος
Α.Ε Προαστείου – ΝΕΠ 57-62 (53-53 κ.α)

Β΄ΕΣΚΑ-Η 2ος Όμιλος
Α.Ο Αιγέας – Α.Σ Τρίτων 57-54

Αποτελέσματα των ομάδων το διήμερο στην Δυτική Ελλάδα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here